З приходом весни українці активно прибирають присадибні ділянки та двори. Проте важливо пам’ятати, що спалювання сухостою, гілля та іншої рослинності – не тільки незаконне, а й надзвичайно небезпечне для довкілля та здоров’я людей.

Екоінспектори наголошують: такі пожежі призводять до знищення рослин та тварин, а також забруднення повітря токсичними речовинами, серед яких діоксини – надзвичайно небезпечні канцерогени. У нинішніх умовах воєнного часу ситуація ускладнюється ще й тим, що рятувальники змушені реагувати на наслідки ворожих обстрілів, а також на пожежі, спричинені людською недбалістю.

"Спалювання сухостою – це злочин проти природи. Є значно безпечніші способи утилізації рослинних відходів," – наголошують фахівці Держекоінспекції.

Серед рекомендованих способів: – Компостування органічних відходів, яке дозволяє отримати натуральне добриво. – Використання гілля для мульчування рослин, що покращує ґрунт. – Передача відходів до спеціалізованих пунктів утилізації.

Також варто пам’ятати, що за порушення правил передбачено адміністративну відповідальність: – Для громадян – штрафи від 3 060 до 6 120 грн. – Для посадових осіб – від 15 300 до 21 420 грн.

Популярні новини зараз
З кордону відразу до ТЦК: що може чекати на чоловіків при виїзді Штрафів від ТЦК стане значно більше: ухилянтів "задушать" грошима Повісток можна не боятися: низку українців звільнять у липні від мобілізації – кому пощастить Велике місто може опинитися в напівоточенні: українцям загрожують серйозні бомбардування
Показати ще

А якщо порушення сталося в межах природно-заповідного фонду, суми штрафів збільшуються вдвічі.

Дотримання правил пожежної безпеки – це не лише законодавча вимога, а й важливий крок для збереження довкілля та нашого здоров’я.