Про це він розповів на каналі «Особистість із Сергієм Дойком».
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися«Зверніть увагу, ми маємо низку країн колишнього Радянського Союзу, які страждали від сепаратизму, і зокрема там була рука кремля. Це ще з кінця Радянського Союзу, коли він ще не розпався. Ми знаємо, що сепаратистські рухи були і в Азербайджані, і в Молдові, і Грузії, і в Україні. Україну вони хотіли ще у 1990-х, але росіянам не вдалося. І ось уявіть собі, що з усіх чотирьох держав лише Азербайджан зміг вирішити своє питання», - зазначає Ровшан Тагієв.
Так, нагадує він, 1994 року Азербайджану довелося фактично підписати капітуляцію, але це була можливість відновитися і прорватися у майбутньому. З кінця 1990-х, розповідає гість програми, Азербайджан переходив на стандарти НАТО, військове керівництво Азербайджану навчалося на Заході, а політичне керівництво встановило гарні та лобістські відносини з Туреччиною, Ізраїлем, США, Великою Британією та низкою інших країн.
Крім того, наголошує він, Азербайджан підібрав дуже гарний момент, щоб розібратися з Нагірним Карабахом, бо росія загрузла в Україні і не могла воювати на два фронти. Тим паче, додає гість програми, Азербайджан на цей момент був дуже добре озброєний і став ключовим гравцем на Кавказі завдяки енерготранзиту.
«І тому росія не захотіла вплутатися в цю чергову авантюру, туди, де буде і потужна армія Азербайджану, і Туреччини, і Пакистану, і інших країн, які заявляли, що стануть на бік Азербайджану», - підсумовує Ровшан Тагієв.
Як повідомляв Знай.ua, Старіков заявив, що економічні інвестиції США – це краща гарантія безпеки, ніж військовий контингент.
Також Знай.ua писав про те, що Карасьов заявив, що до осені вже буде повний мирний договір.