Про це він розповів у авторській програмі Геннадія Кірія «Увага: Кірія».

На думку гостя програми, угода про морське перемир'я буде для росії стратегічно набагато вигіднішою, ніж для України. По-перше, зазначає він, навіть російський аграрний експорт удвічі більше, ніж український, не кажучи вже про все інше.

«Крім того, росія як умови для цієї угоди висуває зняття санкцій із частини російських банків, особливо з «Россільгоспбанку», страхового ринку та флоту з можливістю обслуговування у європейських портах. Тобто, як мінімум, три великі умови, яких росія добивається навіть не з 2022 року, а з 2014, адже вже тоді поступово наростали ці обмеження. Фактично росія домагається, щоб їй прорубали вікно у санкційній стіні в обмін на її згоду не завдавати ударів по українських портах», - пояснює Руслан Бортник.

Так, констатує він, буде безпечне цивільне судноплавство, Україна наростить торгівлю, але, відповідно до вимог росії, мають бути фізичні перевірки, а ми це вже проходили. Експерт нагадує, що це були величезні черги із 30 кораблів, фрахт кожного коштує 20-50 тисяч доларів на день, а вони можуть стояти місяць.

«Дуже багато підводного каміння у цій угоді, і це одна тільки сторона. Друга сторона – російський флот, маючи гарантії, спокійно повернеться на чорноморські бази з Новоросійська та інших місць, знову включить свої РЕБ, поставить ППО, засоби розвідки. Все це значно посилить оборону Криму та контроль росії над усією акваторією Чорного моря, навіть якщо ці кораблі не заходитимуть до його західної частини», - підсумовує Руслан Бортник.

Популярні новини зараз
Втратять відстрочку з 1 квітня: кого можуть викликати до ТЦК та мобілізувати Vodafone піднімає тарифи: у скільки обійдуться дзвінки та інтернет у квітні "Вони сидять у тилу": кого пропонують мобілізувати в Україні замість зниження призовного віку Переведення годинників на літній час: треба буде врахувати важливу різницю
Показати ще

Як повідомляв Знай.ua, Старіков заявив, що на окремих напрямках, на окремих ділянках ЗСУ перехопили ініціативу.

Також Знай.ua писав про те, що Ліфшиць розповів про застосування нових технологій у медицині.