Браконьєрство під час нересту, знищення риби, загибель водної фауни — усе це вже передано до поліції та прокуратури.

Порушення — по всій країні

З 25 квітня по 1 травня 2025 року інспектори Державної екологічної інспекції України провели 378 перевірок. Результати шокують:

  • 373 протоколи про адмінпорушення
  • 6,96 млн грн збитків від порушень природоохоронного законодавства
  • 80 тис. грн накладених штрафів
  • 2,66 млн грн вже стягнуто

Окрім того, до державного бюджету надійшло 79 тис. грн у вигляді штрафів, а 555 тис. грн — сума претензій і позовів, поданих на порушників.

Найгучніші екопорушення тижня

Кіровоградщина

У Кременчуцькому водосховищі невідомі ловили рибу сітками у період нересту прямо в межах природного парку. Збитки — понад 600 тис. грн. Матеріали передані поліції у Світловодську.

Популярні новини зараз
Жінок змушують мобілізуватись, щоб чоловіки ховались вдома: "Мені важко повірити..." Визначено долю тарифу на світло для населення: скільки доведеться платити Гороскоп на сьогодні, 2 травня: кому зірки принесуть сюрпризи, а кого випробують на терпіння Посилення мобілізації: в ТЦК з'являться нові підрозділи для пошуку ухилянтів
Показати ще

Полтавщина

Місцевий житель під час нересту виловив водні біоресурси, завдавши збитків на 1,33 млн грн. Інспекція подала матеріали до обласної прокуратури.

Сумщина

У селі Лебединий Бобрик з водойми незаконно виловлювали раків — особливо цінний біоресурс. Збитки — понад 1,2 млн грн. Матеріали вже в суді.

Хмельниччина

На Щедрівському водосховищі громадяни ловили рибу забороненими снастями. Шкода — 628 тис. грн. Справу передано поліції.

Буковина

На річці Совиця в Чернівецькій області зафіксовано масову загибель водних біоресурсів. Причина — ймовірне забруднення. Сума збитків — понад 1 млн грн.

Екоінспекція б’є на сполох

За словами представників Держекоінспекції, більшість порушень припадає саме на період весняної нерестової заборони. А це — критичний час для відновлення водної екосистеми, коли будь-яке втручання може мати довготривалі наслідки.

«Ми й надалі будемо системно реагувати, проводити рейди, передавати матеріали до правоохоронців. Природні ресурси мають бути захищені», — заявили в інспекції.

В Україні йде боротьба за кожну рибу, за кожен клаптик води. Але поки одні — рятують, інші — знищують. Природа беззахисна перед браконьєрами, якщо суспільство мовчить. Якщо ви стали свідком порушень — повідомляйте, бо безкарність шкодить усім.