Інспектори екоінспекції разом із поліцією вилучили понад два десятки сіток, раколовки та човен, з якого зловмисник встиг утекти. Справу передано до правоохоронців.

Що сталося

6 та 8 травня 2025 року інспектори Державної екологічної інспекції Центрального округу спільно з поліцією провели рейди на території ландшафтного заказника “Сулинський”, що має загальнодержавне значення.

У результаті перевірок було вилучено з водойми браконьєрські знаряддя лову:

  • 2 раколовки,
  • 3 ятері,
  • 26 мисинових сіток, загальною довжиною майже 2 кілометри.

Рибу та раків врятували

Раки та риба, які ще були живими у сітках, інспектори повернули назад до природного середовища. Це важливий крок, адже заказники — особливо охоронювані території, де будь-яке втручання в екосистему може мати серйозні наслідки.

Зловмисник на човні втік

Крім знайдених сіток, інспектори помітили громадянина на надувному човні. Поки тривала перевірка, він залишив човен і втік з місця події, уникаючи спілкування з правоохоронцями. Ймовірно, саме він міг бути причетним до незаконного лову.

Популярні новини зараз
ТЦК луплять з ухилянтів мільйони: фіктивні повістки, "оновлення даних", служба по блату Пенсіонери втратять понад 2000 грн: кому уріжуть виплати Залишимось без їжі: Україну накриє небезпечна спека та посуха вже влітку, що обіцяє прогноз погоди Починається новий період: українцям назвали тариф на світло з 1 червня, скільки заплатимо за кВт
Показати ще

За фактом порушення складено матеріали, які вже передані до правоохоронних органів. Тепер їхнє завдання — встановити особу порушника та притягнути його до відповідальності згідно із законом.

У екологічній інспекції підкреслили:

“Ми й надалі проводитимемо перевірки й рейди, щоб захищати природні ресурси Полтавської та Черкаської областей”.

Сулинський заказник — не просто водойма. Це частина природо-заповідного фонду, де будь-яке браконьєрство — удар по екосистемі. Такі дії завдають суттєвої шкоди і можуть призвести до знищення цінних видів флори та фауни.