Про це він розповів у своєму блозі.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися«Що мається на увазі? Це знаменита карта Келлога, яку він свого часу запропонував як розмежування зон впливу в Україні. Фактично щоб на правобережній Україні розмістилися українські, британські та французькі війська, на лівобережній неокупованій Україні – лише українські війська, а от усі окуповані території залишились за росією», - розповідає Руслан Бортник.
При цьому, продовжує експерт, пропонувалося встановити 18-мильну демілітаризовану зону по лінії фронту, але, найімовірніше, її необхідно було встановлювати і по лінії російсько-українського кордону. Якщо перевести 18 миль, зазначає він, то вийде фактично 30 км, про це Кіт Келлог говорить і зараз.
«Це нагадує вам, друзі, щось? Думаю, це нагадує Мінські угоди, розведення сторін, там навіть зони розмежування були й більшими, але вони не були реалізовані без ефективного механізму моніторингу. Але Кіт Келлог продовжує. Він каже, що українці запропонували зону поділу, українці відступають на 15 км від лінії зіткнення, росіяни також на 15 км, створюють чітку буферну зону, яку можна постійно моніторити щодо порушень, наприклад, зусиллями «коаліції охочих», - пояснює Руслан Бортник.
Отже, констатує експерт, за такого розкладу «коаліція охочих» перетвориться на повітряну місію, яка має забезпечити моніторинг у повітрі, без фізичної присутності. Технічно, зазначає він, це можливо, але москва, мабуть, буде проти.
Як повідомляв Знай.ua, Старіков пояснив, чим небезпечний сценарій «ні миру, ні війни» для України.
Також Знай.ua писав про те, що Томенко розповів, хто насправді переміг у Другій світовій війні: «Чотири українські фронти».