Мала світоглядна книжка українського воїна». У ній — сила слова, забороненого ворогами, але безсмертного для українців.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяКоли слово — теж зброя
«Борітеся — поборете!», — ці рядки з «Кавказу» Шевченка нині лунають із бліндажів, військових машин та польових медпунктів. Саме такі слова надихають і дають сили. Тому, за словами Миколи Томенка, команда Фонду «Рідна країна» вирішила не зупинятися на першому накладі світоглядної книжки і друкує ще 10 тисяч примірників «Воюючого Шевченка».
«Наші поїздки на фронт показали, що підтримка буває різною. І духовна — не менш важлива, ніж броня чи дрон», — розповідає Томенко.
Хто долучився до ініціативи
Нове видання стало можливим завдяки підтримці Всеукраїнської аграрної ради — зокрема Андрія Дикуна та Руслана Голуба. Також до справи долучився Черкаський державний технологічний університет (Олег Григор, Валентин Лазуренко), а організаційний бік взяла на себе видавчиня Юля Чабаненко.
«Це не просто книжка. Це — спільна відповідь Шевченка й сучасної України на всі імперські зазіхання», — підкреслює команда Фонду.
Що всередині «Воюючого Шевченка»
У книжку увійшли саме ті твори Кобзаря, які були під суворою цензурою в Російській імперії та за радянських часів. Їх забороняли за надто гострі слова про свободу, націю, гідність. І саме ці тексти сьогодні особливо актуальні.
Книжку безкоштовно передають на передову українським воїнам, а також рятувальникам, медикам, волонтерам — усім, хто боронить країну.
Культурний фронт триває
«Ми продовжимо передавати “Воюючого Шевченка” туди, де триває боротьба. Бо там потрібне не лише пальне й амуніція, а й сила духу», — зазначає Томенко.
В умовах повномасштабної війни цей проєкт — нагадування, що культура теж може бити точно в ціль. Особливо коли вона — українська, правдива і вчасна.