Презентація відбулася у Національному музеї історії України у Другій світовій війні. Автори книги – харків’яни Габріел Михайлов, Володимир Бисов, Віталій Шульга та український письменник Сергій Грабар – розповіли, що читач має змогу побачити у книзі давні мапи та герби Києва, літографії визначних місць столиці та перші фотографії Хрещатика, Подолу, драматичного та оперного театрів, набережної та пам’яток архітектури.

Як і сказано у назві книги, автори хотіли показати минуле і сучасне столиці, як вона історично формувалася, які руйнування спричинила Друга світова війна та як місто відбудовувалося після неї. Подолавши низку випробувань, Київ став одним із найкрасивіших мегаполісів Європи, зберігши при цьому свою індивідуальність і неповторний український колорит. Також у фотоальбомі є так звана «машина часу», де можна порівняти одне й те ж місце з різницею у десятиліття. Завершує книгу розділ «Поранене місто» – це хроніка наслідків російських атак на Київ та Київщину.

«Говорити про нього найбільш складно, адже за кожним фото тут стоїть трагедія, часто незворотні втрати, зруйновані долі. Завершує цей розділ своєрідний фоторепортаж про роботу рятувальників, які з огляду на свою професію першими стають свідками злочину, назва якого – війна. Усі ми також є свідками злочинів російських загарбників. Ми відчуваємо нестерпний біль і пишаємося героями, які відстояли Київ, віддавши своє життя за місто і за Україну. Ми про це ніколи не забудемо», - прокоментував Габріел Михайлов.

Це видання продовжує серію фотоальбомів про Київ. Перший із них – «Привіт із Києва» – вийшов друком у грудні 2021 року. У книзі «Київ. Минуле та сучасне» представлені фотоматеріали з приватних колекцій, а також фото, які надали різні фонди та архіви. Більшість із них – унікальні. Книгу подарують музеям Києва.

Як повідомляв Знай.ua, Мусієнко заявив, що Захід не перестане надавати Україні зброю через забаганки кремля.

Популярні новини зараз
Замість канікул – мобілізація: студенти втратять захист від ТЦК – кого заберуть влітку ТЦК тут ні до чого: хто насправді вирішує долю мобілізованого Пенсіонерам можуть додати до пенсії 2300 грн: за якої умови Безкоштовно більше не буде: ПриватБанк запроваджує плату за популярну послугу - коли почне діяти
Показати ще

Також Знай.ua писав про те, що Шейтельман пояснив, чому Трамп не тисне на путіна: «Він би хотів грати з ним у карти».