Про це він розповів у своєму блозі.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися«Я прихильник членства України в Європейському Союзі, але треба торгуватись. Треба торгуватись, щоб нас зовсім не обрізали, зовсім нас не видоїли, не висушили до дна під час цих переговорів», - наголошує Руслан Бортник.
Адже, розповідає він, деяким країнам довелося відмовитися від багато чого в процесі вступу до ЄС, наприклад, Польща втратила значну частину своєї індустрії, країни Балтії взагалі закрили все, що мало велику додану вартість або якусь технологічну цінність. За словами експерта, це ціна, але за неї треба і можна торгуватись.
«Усередині Європейського Союзу все-таки зберігається якась різноманітність. Ти можеш бути Нідерландами в соціальному та культурному плані, а можеш бути консервативною Польщею чи Угорщиною, ти можеш намагатися розвивати свою індустрію, а можеш зробити ставку на сільське господарство, але за якийсь час. Спочатку на тебе чекає процедура скорочення всього, процедура шокових реформ. А через якийсь час ти можеш спробувати обирати свою модель розвитку, зберігаючи свою внутрішню та культурну особливість та інше», - пояснює Руслан Бортник.
Проте, наголошує експерт, не варто забувати, що ЄС – це не лише високий рівень життя, високі доходи, інвестиції, розвиток інфраструктури, доступ до гарної освіти, медицини та працевлаштування нарівні з європейцями. Як він нагадує, це ще й права національних меншин, це невтручання держави у релігійні справи, це заборона цензури. Але для України, констатує він, вступ до ЄС – це все ж таки більше плюсів, ніж мінусів, і за мінуси ще доведеться поторгуватися.
Як повідомляв Знай.ua, Шейтельман заявив, що Конгрес – незалежний орган, який сам може ввести санкції проти росії.
Також Знай.ua писав про те, що Ялі розповів, чи опиниться збагачений уран Ірану у росії: «Цей варіант теж обговорювався».