Про це він розповів у програмі «Особистість з Сергієм Дойком».
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися«Розвитку не буде без стабільності. І наші партнери з Міжнародного валютного фонду кажуть, що макроекономічна стабільність нашої держави – це вже питання національної безпеки», - підкреслює Василь Фурман.
Як пояснює гість програми, наша банківська система встояла після початку повномасштабної війни з рф тому, що протягом 7 останніх років проводились серйозні реформи, це був ключовий фактор. Тобто, констатує він, банківська система зустрічала війну добре капіталізованою, без скелетів у шафі, прибутковою.
«Я пам’ятаю, як за місяць до війни ми дискутували з правлінням Національного банку України, з Радою Національного банку, чи є у нас план на випадок війни. І нам говорили: «Так, у нас є». Але якби ми мали слабку банківські систему, то було б набагато все складніше. Але ось Нацбанк мав план на випадок війни», - розповідає Василь Фурман.
За словами експерта, коли у 2022 році на Україну полетіли перші ракети, ще до 9 ранку правління Нацбанку зібралось і ухвалювало рішення, а коли почався робочий день, вже були введені валютні обмеження, всі процеси були стабілізовані. Таким чином, констатує він, вдалося уникнути найстрашнішого для банківської системи – паніки, масового виведення коштів. Так само, додає експерт, у перші години війни Нацбанк зробив фіксований курс, що дало відчуття стабільності нашої держави.
Як повідомляв Знай.ua, Старіков заявив, що росія виробляє більше ракет, ніж Захід, тому й розраховує виснажити українську ППО.
Також Знай.ua писав про те, що Бортник оцінив, що може зрушити мирні переговори з рф з мертвої точки.