Про це заявив член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин у ефірі телеканалу «Україна 24».

«Коли ми говоримо про накопичувальну систему, то ми маємо розуміти, що гроші мають бути не тільки збережені, а і примножені. На сьогоднішній момент сила української економіки є настільки слабкою, що гарантувати в цій ситуації збереження грошей на будь-яких рахунках, а особливо недержавних, буде надзвичайно важко», - сказав Пендзин.

Він також навів приклад, з якою швидкістю знецінилася українська валюта. «Уявіть собі, що ви вклали умовну гривню в 1996 році в накопичувальну систему. Тоді за один долар давали 1,67 грн. Зараз за 1 долар дають 28 грн. Ви уявляєте, яким має бути актив, щоб за цей період часу не знецінити ваші рахунки? Так що, власне, найбільша проблема на сьогоднішній момент – це є стабільність і сила економіки», - резюмував експерт.

За його словами, інші країни вже мають негативний досвід запровадження накопичувальної системи в схожих з Україною умовах, і нам не варто його повторювати.

«Є досвід, власне, накопичувальної системи, яка відбувалася в інших країнах, зокрема у наших сусідів, де я такі самі слабкі економіки. Вони закінчувалися недобре і в результаті люди реально втрачали гроші, а їх кошти з накопичувальних рахунків просто були списані в єдиний пенсійний фонд», - розповів Пендзин.

Популярні новини зараз
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Показати ще

Він наголосив: оскільки в слабких економіках накопичувальні системи не працюють, запровадження її в Україні нині, на його думку, не на часі.

«Час прийде, коли українська економіка перестане бути сировинною, коли вона стане потужною, коли наші доходи будуть більші. Я думаю, що це не в найближчий час буде», - вважає Пендзин.

Раніше економіст Борис Кушнірук зазначив, що запропоновані владою законопроекти щодо впровадження накопичувального рівня пенсійної системи не передбачають механізмів захисту заощаджень громадян. На його думку, ця реформа вигідна лише фінансовим посередникам.

Водночас економіст Павло Кухта наголосив: пенсійна реформа не повинна збільшувати податкове навантаження на бізнес, інакше він піде "у тінь".

Нагадаємо, у Верховній Раді зареєстровано два законпроєкти щодо пенсійної реформи – депутатський «Про загальнообов'язкове накопичувальне пенсійне забезпечення» (реєстр. №2683) та урядовий «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо накопичувальної професійної пенсійної системи» (реєстр.№4408), кожен з яких передбачає додаткові витрати для бізнесу.