2 мільярди 158 мільйонів гривень збитків розрахувала Держекоінспекція у 2020 році за порушення природоохоронного законодавства.

«За цей період територіальні органи ДЕІ здійснили понад 30 тисяч (30 252) перевірок. За виявленими фактами порушень складено 31,7 тисячі протоколів, а до адміністративної відповідальності притягнуто 28,5 тисяч осіб. За особливо тяжкі злочини проти довкілля відкрито 508 кримінальних проваджень», - проінформував голова ДЕІ Андрій Мальований.

Посадовець зазначив, що у порівнянні з 2019 роком інспекція розрахувала на 3% більше збитків.

«Порівнюючи з 2019 роком, спостерігаємо зростання загальної суми нарахованих збитків у 2020 (хоча майже весь рік інспектори працювали в умовах карантину, тобто без проведення планових перевірок) на 3% (в 2019 році сума шкоди, завданої довкіллю, склала 2 мільярди 81 мільйон гривень)», - підкреслив Андрій Мальований.

За його словами, ефективність роботи ДЕІ все ж не можна вимірювати в розмірах нарахованих збитків та кількості виявлених порушень. Основна мета інспекції – звести до мінімуму або й зовсім унеможливити злочини проти довкілля.

Популярні новини зараз
Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати РФ може відкласти наступ через несподівані обставини Зайвий раз не помиєшся: з 1 травня піднімають ціни на водопостачання – скільки заплатимо Дніпровська дівчина-хатико повернулася, але тепер вона нападає на людей
Показати ще

«Для цього ще торік була розпочата глибока трансформація ДЕІ:

  • Це - територіальна реформа, другий етап якої продовжується і цьогоріч. Її проведення дасть змогу оптимізувати адміністративні витрати та збільшити штат інспекторів.
  • Найближчими днями у Кривому Розі відкриється Офіс чистого довкілля, який зосередиться на контролі за великими промисловими об'єктами регіону.
  • Розроблене технічне завдання для створення системи «Електронний інспектор», за допомогою якої вдасться автоматизувати значну частину роботи в ДЕІ, зробивши її більш публічною та прозорою», - заявив Андрій Мальований.

Разом із тим, для посилення позицій Держекоінспекції в природоохоронному секторі вагоме значення має прийняття законопроекту №3091 «Про державний екологічний контроль». На думку голови ДЕІ, цей проект закону дозволить вибудувати потужну систему запобігання екологічній злочинності. Зокрема, йдеться про значне підвищення штрафів за невиконання приписів та за недопуск до проведення перевірок.

«Але найголовнішим завданням на цей рік є стимулювання підприємств до переоснащення та модернізації потужностей, щоб штрафи та збитки, нанесені довкіллю залишилися в минулому», - додав Андрій Мальований.