У листопаді 2020 року Фонд Ріната Ахметова спільно з телеканалом «Україна» започаткували проєкт «Запитай у лікаря». Це серія прямих трансляцій, під час яких кожний може поставити запитання про коронавірус провідним медикам країни.

– Ідея такого проєкту виникла, коли стало зрозуміло, що про COVID-19 занадто багато невірогідної інформації, що може нашкодити людям. Фонд з лютого минулого року допомагає медикам. В рамках проєкту «Боротьба з COVID-19 в Україні» державні лікарні отримали 205 апаратів ШВЛ, 155 кисневих концентраторів, 337 тисяч експрес-тестів для визначення коронавірусу та багато іншого. Але не менш важливо надавати людям об'єктивну інформацію про хворобу, яка може забрати здоров'я і життя, – говорить директорка з комунікацій Фонду Ріната Ахметова Юлія Єршова.

За три місяці героями проєкту «Запитай у лікаря» стали такі авторитетні лікарі, як Сергій Дубров (президент Асоціації анестезіологів України), Борис Тодуров (директор Інституту серця), Світлана Гук (завідуюча першого інфекційного відділення Київської міської лікарні №17), відомий багатьом телеглядачам лікар Євген Комаровський та багато інших. Вони відповіли на сотні запитань про коронавірус. І якщо на старті проєкту найпопулярніші стосувалися симптоматики хвороби, то зараз для людей найцікавішими є прогнози про те, скільки триватиме пандемія, і тема вакцинації.


Заслужений лікар України, начальник головного управління Держпродспоживслужби в Києві, епідеміолог Олег Рубан розповів глядачам, що коронавірус не буде переможений ніколи. Навіть якщо у населення всієї земної кулі буде колективний імунітет до хвороби, вірус продовжить жити і мутувати. За прогнозами експерта, маски стануть постійним і обов'язковим предметом гардеробу кожного жителя планети Земля. Але й вони не панацея від зараження.

– Єдиний цивілізований шлях подолання епідемії – вакцинація. Перш за все потрібно щепити людей старших 65 років, людей з хронічними захворюваннями легенів, медичний персонал, – сказав Олег Рубан.

Лікар каже, що вакцина від коронавірусу почне поставлятися в Україну вже в лютому. Найімовірніше, це будуть невеликі партії, яких вистачить тільки на людей з груп ризику. Питання масової вакцинації донині не вирішено. І справа навіть не у відсутності вакцин. Поки незрозуміло, як в принципі за короткий час зробити щеплення мільйонам українців.

Професорка, завідувачка кафедри епідеміології Національного університету ім.О. Богомольця Ірина Колесникова не виключає, що робити щеплення від коронавірусу доведеться як від грипу:

– Можливість створення колективного імунітету обмежена через перевантаження виробництв і ціни вакцин. Більш того, ми не знаємо, яка його тривалість. Можливо, буде необхідна щосезонна вакцинація.

Медики заспокоюють тих, хто не хоче робити щеплення – вакцинація буде добровільною. Принаймні, на перших етапах. Олег Рубан пояснив, що жодна вакцина в світі не пройшла третій етап випробувань, а значить, щеплення будуть робити тільки тим, хто на нього погодиться. Серед тих, хто виступає проти щеплень, чимало люлей, які в принципі не вірять в існування коронавірусу. Лікар Євген Комаровський пропонує простий спосіб переконатися в протилежному:

– Їх потрібно попросити попрацювати санітарами в ковідних відділеннях. Нічого іншого я придумати не можу. Ну, правда, людоньки, якщо коронавірусу нема, то йдіть допоможіть лікарям. Зараз у морзі потрібно комусь трупи носити, розумієте? Чому ні?Ну допоможіть тоді, вам же боятися нема чого!

Загальна аудиторія проєкту вже перевищила півтора мільйона глядачів.

Популярні новини зараз

Колишня Потапа Ірина Горова захопила стрункою фігурою: "Потрібно пахати"

Головне за ніч: пенсії до 3800 грн, повернення Світлани Лободи в Україну, друга молодість Алли Пугачової і одкровення Дзідзьо про розлучення зі Slavia

Зірка Холостяка описала "чоловіка мрії" і зізналася, хто злив пікантні знімки на проекті

Кума Дзідзьо Оля Цибульська отримала каменем по своїй автівці: "Розбив лобове скло"

Показати ще

Записи прямих ефірів «Запитай у лікаря» можна знайти на сторінках Фонду Ріната Ахметова в YouTube і на Facebook. До перегляду також доступні короткі відеоролики з відповідями на найпопулярніші запитання.