Нацплан щодо скорочення викидів не запрацював в поточному році через відсутність механізмів його фінансування, зараз уряд працює над їх розробкою. Про це заявив міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися«Ми проводимо зараз зустрічі, щоб з’ясувати шлях, по якому будемо рухатися, про виконання Національного плану скорочення викидів від великих спалювальних установок. Є певні напрацювання. Дійсно, не були вчасно зроблені кроки, які мали бути зробленими, в частині фінансування цих планів», - повідомив Абрамовський.
За його словами, уряд нині займається розробкою механізмів фінансування заходів Нацплану і найближчим часом їх представить.
«Ми плідно співпрацюємо зі всіма стейкхолдерами, які причетні до виконання цього плану. Я думаю, що найближчим часом разом з Міненерго ми розробимо певні механізми», - сказав Абрамовський.
Раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Нацплан щодо скорочення викидів був затверджений попередніми урядами без економічного обґрунтування та розрахунків, тому екомодернізація енергопідприємств має початися з 2023 року. В свою чергу заступник міністра енергетики Максим Немчинов заявив про необхідність якнайшвидше визначитись з джерелами фінансування заходів Нацплану щодо скорочення викидів. В протилежному випадку Україна матиме ще більший дефіцит електроенергії в системі вже наступного року, адже доведеться вимикати енергоблоки якщо на них не буде встановлене дороговартісне очисне обладнання. А втрата такого обсягу теплової генерацій – це пряма загроза енергетичної безпеки країни.
За підрахунками Міністерства енергетики на екологізацію енергетичної сфери потрібно понад 4,1 млрд евро. В свою чергу народний депутат, член парламентського комітету з питань екологічної політики та природокористування Леся Василенко наголосила, що виконання Нацплану зі скорочення викидів необхідно починати з найбільш реалістичних заходів щодо екомодернізацій.
Депутатка зареєструвала постанову, де закликає уряд як найшвидше розробити механізми фінансування заходів Національного плану з скорочення викидів.