Кошти від екоподатку мають бути спрямовані на модернізацію підприємств згідно з Нацпланом скорочення викидів. Про це заявив народний депутат, член депутатської групи "Довіра" Сергій Шахов.

На думку депутата, кошти екоподатку, які сплачують підприємства, потрібно спрямувати на фінансування модернізації, передбаченої Національним планом зі скорочення викидів. Таким чином держава зможе допомогти бізнесу провести екомодернізацію, на що потрібні значні інвестиції, яких підприємства не мають.

"Стосовно реалізації цього плану. Можна вставити таку пропозицію, як сьогодні фінансується зелена енергетика, як сьогодні фінансується реорганізація вугільної галузі і т.д., не модернізація, взагалі по мільярду гривень туди виділяється кожен рік, - також направити на модернізацію цих підприємств і допомогти великому і малому бізнесу модернізувати підприємства, які сьогодні потребують цього", - сказав Шахов.

Він також наголосив: на сьогодні кошти від екоподатку розчиняються в загальному фонді держбюджету і не спрямовуються на природоохоронні заходи. На його думку, ці кошти мають зараховуватись на спец рахунки і використовуватись на технічне переоснащення таких підприємств.

"Наша позиція була від нашої групи, щоб всі податки, які сьогодні сплачують забруднюючі підприємства великого, малого, середнього бізнесу, залишалися на спецрахунках і використовувалися особисто на модернізацію тих підприємств, які сплачують сьогодні ці податки", - сказав Шахов.

Популярні новини зараз
Готуйте гаманці: скільки доведеться платити за електрику та газ з 1 травня Потрібно встигнути: українцям, з квитанціями за світло на руках, назвали важливу умову Холод та дощі терпіти недовго: прогноз погоди на тиждень Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку
Показати ще

Раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Нацплан щодо скорочення викидів був затверджений попередніми урядами без економічного обґрунтування та розрахунків, тому екомодернізація енергопідприємств має початися з 2023 року.

В свою чергу заступник міністра енергетики Максим Немчинов заявив про необхідність якнайшвидше визначитись з джерелами фінансування заходів Нацплану щодо скорочення викидів.

В протилежному випадку Україна матиме ще більший дефіцит електроенергії в системі вже наступного року, адже доведеться вимикати енергоблоки якщо на них не буде встановлене дороговартісне очисне обладнання. А втрата такого обсягу теплової генерацій – це пряма загроза енергетичної безпеки країни.

За підрахунками Міністерства енергетики на екологізацію енергетичної сфери потрібно понад 4,1 млрд евро. В свою чергу народний депутат, член парламентського комітету з питань екологічної політики та природокористування Леся Василенко наголосила, що виконання Нацплану зі скорочення викидів необхідно починати з найбільш реалістичних заходів щодо екомодернізацій.

Депутатка зареєструвала постанову, де закликає уряд як найшвидше розробити механізми фінансування заходів Національного плану з скорочення викидів.