Політичний оглядач Всеволод Непогодін в ефірі програми «Романенко. Бесіди» розповів, визначили чи для себе білоруси, ким для них є Україна і Росія.

«Білоруси якось більше зациклені на своїх проблемах. Як у відомому анекдоті: білорус сів на стілець, а там цвях і він такий «Ой-ой, а може бути так і треба?». Хто хотів, уже давно виїхав до Росії, але найголовніший момент був в серпні, коли там була нестабільність певна. Ніхто не бігав з російськими прапорами. Вони бачать контраст між Смоленською областю та Вітебською і розуміють, що Вітебська все-таки чистіша і краще живе. Тому ніхто туди не хоче. І ніхто особливо цими питаннями не переймається», - розповів Непогодін.

Він зазначає, що Росія залишається для білорусів старшим сусідом, союзником. При цьому зазначає, що вважає Лукашенко молодцем щодо його відносин з Росією.

«Він викачав з Путіна за транзитом енергоносіїв за 20 років правління більше 130 мільярдів доларів, за оцінками. Я вважаю, він абсолютно правильно робить. У нас ця модель після 2014 року вже неможлива зі зрозумілих причин», - говорить експерт.

Популярні новини зараз

Отруйна амброзія заполонила двори українців, комунальники не можуть дати ради: "Вириваю самостійно"

Красень-психолог Роман Свечкоренко піде зі знайомства з "Холостячкою" Златою Огнєвіч: "Скасую будь-яку зустріч"

Притула, Кухар та Стульніков: Євген Кот розповів про людей, які його надихають

Як створити стильну ванну кімнату без дизайнера?

Показати ще

Непогодін зазначив, що там немає публічних рефлексій щодо того, хто для білорусів Україна, хто для них Росія, оскільки там немає живого інформаційного поля і все відбувається за завчасним погодженням.

«Навіть на Всебілоруських народних зборах всі речі заздалегідь узгоджувалися, заздалегідь були прогонки, репетиції. Тобто там ініціативи, самодіяльності немає взагалі», - заявляє Непогодін.

Експерт зауважив, що білоруси хочуть соціальний рейтинг, як в Китаї: якщо ти щось порушуєш - тобі трохи обмежують права, ведеш себе законослухняно - права збільшуються.

Нагадаємо, раніше Знай.ua повідомляв, що Тишкевич заявив, що політичні відносини України і Білорусі знаходяться в глибокій ямі.

Раніше Вітренко заявив, що він проти того, щоб Україна купувала електроенергію з РФ і Білорусі.