Плюси і мінуси накопичувальної програми пенсій. Чи дійсно спрацює реформа або варто сподіватись на себе? Цю тему в своєму новому випуску програми «Суть подій» на YouTube детально розкрила журналістка Катерина Котенкова.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗа її словами, потрібно самостійно збирати на пенсію, але за рівнем примноження прибутку наша держава відстає від високорозвинених і країн, що розвиваються. Україна перебуває на рівні бідних держав. Якщо порівнювати з Китаєм, то наш рівень ВВП невисокий 13%. В Китаї в 2019 році рівень валових накопичень склав 43% від ВВП. В нас ще й низький рівень накопичень домогосподарств, який досягнув від’ємної позначки -4%.
«Для порівняння, за даними Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), середній рівень накопичень домогосподарств в 2019 році по країнах ЄС становив 6.2%, в США - 8%. Китайські домогосподарства в 2016 році відкладали більше 36% своїх доходів», - продовжує Котенкова.
Котенкова каже, що влада говорила про накопичувальні пенсії й скоріш за все в цьому році їх мають запроваджувати. Проблема в тому, що аби людина з трудовим стажем 40 років змогла отримати виплату накопичувальної системи в розмірі 40% від зарплати при виході на пенсію (при середньому 20 років дожиття до пенсії), їй треба відкладати 20% свого заробітку. Натомість уряд пропонує відкладати 4% від свого заробітку.
Журналістка впевнена, що нова реформа не вирішить проблему. Криза пенсійної системи нікуди не дінеться, пенсіонери багатшими не стануть. Не більше 5% українців в майбутньому отримуватимуть пенсію вище прожиткового мінімуму. Навіть, якщо наймолодші громадяни будуть збирати на пенсію 40 років, відношення пенсії до зарплати не перевищить 12%.
Нагадаємо, раніше Знай.ua повідомляв, що пенсіонерам у 2021 році підготували щомісячну доплату.
Крім того, повідомлялося, що в Україні з липня 2021 року зростуть пенсії.