Верховна Рада не може давати правову оцінку подіям на Майдані, оскільки для цього є судова гілка влади. При цьому, вона може давати політичну оцінку.

Про це сказав голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович в ефірі програми "Що далі" на каналі "Знай24".

“Саме правової оцінки Верховна Рада і не може дати. Вона не має на те права. В нас є окрема гілка влади, це судова влада і тільки судова влада може дати правову оцінку питанню. Пов’язану, наприклад, щодо тих, хто здійснював вбивства на Майдані. Силовики, які нападали, або катували людей. Тут однозначна історія. Верховна Рада дає тільки політичну оцінку. Плюс, я знаю, що у Верховній Раді готуються нормативно-правові акти і щодо статусу учасників Революції Гідності, соціального захисту. Тобто, це є, і це є саме повноваженням Верховної Ради”, - сказав Антон Дробович.

Він зазначив, що також орган виконавчої влади прийняв розпорядження про план заходів щодо відзначення подій Революції Гідності і вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні на 5 років. Він передбачає освітні, інформаційні і комунікаційні заходи.

Популярні новини зараз

Погода зжалиться над українцями перед опалювальним сезоном, синоптик Діденко обрадувала прогнозом: в яких регіонах буде сухо і сонячно

Українські студенти та викладачі розповіли, як ставляться до дистанційки: "Абсурдне рішення"

Без черг і папірців: українцям показали простий спосіб дізнатися розмір нарахованих субсидій

Приват24 припиняє роботу: у банку попередили українців

Показати ще

За його словами, заява ВР є проголошенням політичного курсу, а на основі рішення Кабінету міністрів - він є до виконання органам влади.

Як повідомляв Знай.ua, Рада остаточно затвердила Закон – як отримати винагороду за корупціонера.

Окрім цього, Знай.ua повідомляв, що на думку Чаплиги, тема зради батьківщині актуалізувалася після Майдану.