Рада національної безпеки і оборони (РНБО) повинна терміново перевірити дії глави НКРЕКП Валерія Тарасюка, що має тісні зв'язки з Росією і працює в інтересах олігарха Віктора Пінчука.

Про це заявив політолог Кирило Сазонов у своїй колонці на сайті «Цензор.нет».

"Сьогодні в РНБО йдуть активні обговорення заходів щодо захисту українського енергетичного ринку від країни-агресора. У мене є підказка для Олексія Данилова, почніть з тих, хто здає нашу країну агресору щодня, забезпечує економічну та енергетичну експансію. Подивіться в бік зв'язки Пінчук-Тарасюк", - зазначив політолог.

Саме олігарх Віктор Пінчук, за твердженням Сазонова, рекомендував Зеленському призначити Тарасюка в НКРЕКП.

"Тарасюка рекомендував Зеленському призначити Віктор Пінчук. Олігарх, який як я писав став самим зрослим з йому подібних. Пінчук швидко став одним з імпортерів російського / білоруського струму. Знизував плоди маніпуляцій на ринку, які проводили до такого вигідного йому і вбивчого для «Енергоатому» і шахтарів обвалу цін», - зазначає Сазонов.

Популярні новини зараз

Зима у вересні: синоптик Діденко передрекла перші заморозки і мокрий сніг найближчими днями

21 вересня Різдво Пресвятої Богородиці: які чудеса можуть збутися та про що просити в молитві

Погода 21 вересня підготує Україну до заморозків: пуховик або нежить

Вікторія Булітко з Дизель шоу описала своє життя без камер: дівич-вечори і помідори

Показати ще

Завдяки Тарасюку, компанії Пінчука отримали право не платити за передачу електроенергії як всі інші споживачі України за так званою нормою про «зелену металургію».

«З першого дня призначення в НКРЕКП колишнього Московського менеджера Валерія Тарасюка-імпорт від Сечіна / Путіна став нав'язливою фанатичною ідеєю. Раціонального пояснення цьому бажанню здати свій ринок агресору немає. Ніколи не потрібні були кіловати з РФ - а при Тарасюку без них ніяк. Показово, що, коли його призначали головою комісії, СБУ було відомо про його регулярні поїздки до Москви. І це вже після початку війни", - додав Сазонов.

Нагадаємо, в грудні 2020 року НКРЕКП зняло заборону на імпорт електроенергії з Росії. Поставки відновилися з 3 січня і за перші 2 місяці склали 600 млн кВт годин, що обійшлося економіці в 1 млрд грн.