Медіа-експерт, політолог Олександр Харебін у програмі «Романенко. Беседы» заявив, що Рада національної безпеки і оборони України щотижня піднімає градус порядку денного, щоб збуджувати громадськість.

«Класична фраза: в пошуках ворогів головне не вийти на самих себе. Це дуже близько до того, що зараз відбувається», - коментує політолог дії РНБО.

За його словами, турборежим у Верховній Раді 2019 року змінився турборежимом з підняття рейтингу.

«З 2009 року робляться спроби зробити РНБО дієвим інструментом, дубиною в руках президента. Спроба якимось чином посилити президентську вертикаль – це не ноу-хау чинної команди.

Але, на жаль, вони забувають одну просту річ. Що РНБО є дорадчим органом при президенті і всю відповідальність за рішення несе особисто президент, видаючи укази. І уникнути відповідальності за порушення конституції і закону України вкрай складно, якщо політична карта або ситуація в країні вийде в правове поле», - каже Харебін.

Популярні новини зараз
Головне за 3 жовтня: Влад Яма страждає у США, перемогу України відклали, захисні маски повертаються, а Каменських розбита Ціни на ринках України злетіли до нового максимуму: рекордсмени яйця, сало та деякі овочі Після звільнення Лиману ЗСУ знайшли накрадений "скарб" окупантів: у таке навіть важко повірити Чи буде Україна переходити на зимовий час у жовтні: громадянам пояснили, чи зміниться щось у 2022 році
Показати ще

Медіа-експерт зазначає, що Зеленський втрачає свою владу. І в Офісі президента цю проблему намагаються вирішити за допомогою РНБО.

«Позасудове вирішення питань багатьом в Офісі президента здалося розумним виходом зі слабкості президента, що намітилася. Президент все більше і більше перестає контролювати свою монобільшість у Раді. Президент розуміє, що слабкий Кабінет міністрів і виконавча дисципліна в країні зруйнована. І хтось на аркуші А4 приніс інструментарій у вигляді РНБО приймає рішення. І вхопившись за цю соломинку потопаючі стали топити себе далі», - резюмує політолог.

Раніше Знай.uа повідомляв, що Бортник розповів про причини рішення РНБО розслідувати голосування депутатів за Харківські угоди.

Також Знай.uа повідомляв, що Володимир Зеленський підтримав санкції проти Ігоря Коломойського.