У кулуарах української політики активно обговорюється питання підготовки дострокової президентської кампанії. На цю тему політолог Тарас Загородній розмірковує в своєму блозі на Youtube.

«Злі язики подейкують, що це вже є. Уже було оголошено, що Зеленський збирається йти на другий термін. Як і належить у партії, «слуги» натякнули, що раз народ просить – значить, вони готові сильно попросити свого президента піти на другий термін», - підсумовує експерт.

В принципі, це цілком логічно, іронізує він: «У нас будь-який президент, який обіцяє, що піде тільки на один термін, раптом виявляє, що народ не може без нього обійтися. І у нього прокидається величезне бажання піти на другий термін».

Хоча з усіх українських президентів тільки Леоніду Кучмі вдалося це зробити. Іншим не вдалося. Леонід Кравчук отримав дострокові президентські вибори, Віктор Янукович – дострокові президентські вибори і еміграцію в Росію. Інші президенти отримали дуже низький рейтинг і непроходження після першого терміну.

Популярні новини зараз
Улюбленець мільйонів дівчат Гаррі Стайлз показав свою любов до України на весь світ: "Це наш прапор" Після низки скандалів Ірина Федишин відмовилася від гонорарів заради допомоги ЗСУ Зірка "МастерШеф" Ліза Глинська вийшла заміж за свого обранця: "Незважаючи на дощ і війну" Тіна Кароль та Оля Полякова: українські зірки на сцені започаткували новий тренд - патріотична сукня
Показати ще

Тарас Загородній пояснює: «Слуги» де-факто вже почали передвиборчу кампанію. Про це свідчить останній з'їзд партії, де пана Зеленського сильно «попросили», щоб він пішов на другий термін. Вони створили Раду регіонів, відкривають громадські приймальні. Також нещодавно було заявлено, що Зеленський буде активно боротися з олігархами. В принципі, у нас кожен президент йде на виборчу кампанію з такими гаслами».

Чи вийде кампанія у відкритий формат – питання часу. Але активність «слуг народу» дає підстави говорити про це, робить висновок політолог.

Який резон для Зеленського і «слуг народу» йти зараз на виборчу кампанію? Судячи з даних соціології, поки не створилася альтернатива чинному главі держави як кандидату в президенти, він може «проскочити» до другого туру і навіть виграти.

Читайте також: Загородній розповів, чому Україні варто відстоювати свої національні інтереси.

Нещодавно Знай.ua повідомляв, що «кнопкодавство» в українському парламенті викликало зневагу в інших держав.

Нагадаємо, Зеленський "всипав" за провали "слугам" на з'їзді: "Благополучно зливали".