Державна мова – це засіб об’єднати чи розділити громадян? Ситуація ускладнюється тим фактом, що не для кожного українця українська мова рідна.

Відповів на це питання Петро Мага, народний артист, поет-пісняр, телеведучий, сценарист і художній керівник київського театру «Особистості», у програмі «Діалоги з Макаренко».

«Ми могли залишитися українцями на рівні шароварів і фольклору. А зараз у нас в країні саме це і робиться», - коментує Петро Мага ситуацію в країні.

Міркування гостя програми щодо мовного багатоманіття в державі радше спокійні. Мовляв, Україна в цьому плані унікальна: у одних регіонах є кілька грекомовних і болгаромовних поселень, в інших – навпаки, практично не використовують українську, там домінує угорська.

Популярні новини зараз

Українки вивалили груди під Радою, щоб бачили усі депутати: "Припиніть тарифний геноцид"

Олександр Пікалов розлучився з дружиною після 18 років шлюбу: історія кохання головного байкера "Квартал 95" і куми Зеленського

Павло Зібров вивалив свій шампур в Дубаї на очах у дружини: чоловіки позаздрять

Серіал "Ти", який обігнав "Гру в кальмара", продовжує набирати популярність: чим підкорив Ден Хамфрі з "Пліткарки"

Показати ще

Принагідно він коментує поширену думку щодо того, що угорці, які проживають на території України, не володіють українською. Як відомо, ще за часів СРСР обов’язково повсюдно у кожній школі вивчали і тодішню державну мову, російську. Для того, аби вирішити мовне питання, каже він, потрібно ще почекати.

«Найстрашніше, що весь світ оптимізується, зменшившись до розмірів глобуса», - застерігає артист.

Нагадаємо, Мага розповів, яку роль на пострадянському просторі грає російська мова.

Раніше Знай.uа повідомляв про те, що в парламенті готують новий освітній документ.