Тепер Росія - офіційно головний військовий противник України. Політолог Руслан Бортнік в своєму блозі прокоментував прийняття в Україні нової військової доктрини, яка передбачає формування територіальної оборони і вступ в НАТО.

«Це досить цікавий документ, але ключові принципи зводяться до того, що Росія оголошується головним військовим супротивником України, а Україна збирається боротися з Росією і протистояти їй шляхом розвитку структур місцевої самооборони. Тобто створення максимальних структур територіальної оборони», - розповів Бортнік.

Він зазначив, що потенційно цією військової стратегією передбачається, що Україна не зможе досягти якогось паритету з Росією в технологічному і військовому плані. На думку експерта, це в якійсь мірі розумна, хоча до такого паритету, принаймні технологічного, свого часу прагнули.

«Завдання влади і військового командування сьогодні - сформувати в Україні систему територіальної оборони, забезпечити можливість постановки «під рушницю» всього доступного населення, з метою стримати можливу російську агресію на деякий час, поки не прийде допомога, перш за все з боку НАТО. Вступ до - НАТО безумовна мета цієї стратегії», - розповів Бортнік.

Популярні новини зараз

"Майбутній асталавіста, бейбі" : у мережі показали позашлюбного 24-річного сина Арнольда Шварценеггера

Арсен Мірзоян та Тоня Матвієнко зізналися, як займаються цим потайки від доньки і тещі: "То на гастролях, то ще десь"

0,2 не вирок? У суді розповіли, в яких випадках українців не оштрафують за п'яне водіння

Зірку серіалу "Моя прекрасна няня" поховали: донька ридала над труною, а Сергій Жигунов навіть не приїхав

Показати ще

Політолог порівнює такий підхід і мету стримати агресію до приходу на допомогу НАТО з польською стратегією часів Другої світової війни. Тоді військова стратегія Польщі також передбачала протриматися якийсь час, поки на допомогу не прийдуть Британія і Франція, але їм це не допомогло.

«Більш того в цій стратегії прямо фактично зазначено, що технологічно Україна не може витрачати достатньо грошей для розвитку нових технологічних видів озброєнь, тому буде обмежуватися переважно тими ресурсами, які у нас є: це існуючі види озброєння і масова мобілізація населення», - каже Бортнік.

Раніше Знай.ua повідомляв, що Бортнік розповів, чи має шанс війна в Донбасі закінчитися мирними переговорами.

Нагадаємо, Кривонос заявив, що територіальна оборона повинна була бути створена до початку 2000 року.