Зараз українці хворіють на коронавірус нового штаму, що прийшов з Великобританії, B117, та побоюватися варто не його: на південноафриканський штам вакцини не діють.

Так повідомила у програмі «Що далі» на каналі «Знай24» доктор медичних наук Катерина Амосова.

Амосова оцінює теперішню ситуацію в країні як вкрай небезпечну, адже, хай епідемія тут і була, але перехворіла доволі мала частина населення, більша ж – досі вразлива для інфекції.

«Відбулись мутації вірусу», - констатує вона. Підтвердження цього є і на Заході, і в Україні. Зокрема, зараз поширюється новий штам коронавірусу, що прийшов з Великобританії, B117. Він же зі свого боку теж продовжує мутувати: більша заразність, перебіг захворювання важчий, а смертність – вища.

Популярні новини зараз

Хустка на плечі й кросівки: український лоукостер SkyUp змінює форму через скарги персоналу

Андрій Шевченко зробив неймовірне для української збірної на Олімпіаді в Токіо: "Вперед до перемог"

Слава Камінська з НеАнгелів зважилася змити макіяж і "засвітити" своє справжнє обличчя: і пластика не потрібна

Легенда 90-х Тетяна Овсієнко змінилася до невпізнання, час не щадить нікого: експерименти з волоссям і хрип, як у Лепса

Показати ще

Тим не менш, в інших державах перевірили, що вакцини Pfizer, Moderna та AstraZeneca діють проти цього штаму COVID-19. Побоюватися, вважає Амосова, варто не його: на південноафриканський та бразильський штам вакцини не діють. Зокрема, якщо говорити про перший, то вакцина AstraZeneca ефективна проти нього лише на 10%. «Тому потужні компанії - той же Pfizer і Moderna, зараз вже працюють над модифікацією своєї вакцини», - повідомляє доктор наук.

З іншого боку, Україна не держава-транзитер, її економіка не надто приваблює інвесторів, а відтак і поширення нових штамів набагато повільніше та відбувається пізніше.

Нагадаємо, Амосова розповіла, коли потрібно щеплюватися від COVID-19.

Раніше Знай.uа повідомляв про те, що "Паспорт вакцинації" вже офіційно представили: який вигляд матиме документ.