Політолог Михайло Чаплига в програмі «Чаплыга. Без вопросов» розповів про спосіб, як позбутися від тенденції «чорних» зарплат.

«Потрібні високі «білі» заробітні плати. Але висока «біла» заробітна плата можлива тільки тоді, коли витрати на її «очорнення» будуть сумірні з податками, які необхідно заплатити «в білу». Грубо кажучи, для того щоб мені «в чорну» покласти комусь в конверт 100 гривень, треба буде витратити 20 гривень на переведення в готівку, проводки і т.д., а податком з мене зберуть 40 гривень. Виходить, якщо я «в білу» працюватиму, я віддам 40 гривень, а якщо «в чорну», то дам 20 гривень. Потрібно зрівняти витрати на «очорнення» і на податок», - зазначив Чаплига.

На думку політолога, якщо зрівняти податок з витратами на видачу «чорних» зарплат, то роботодавцю просто буде не вигідно класти зарплату «у конверт». Це викличе позитивний ефект щодо поповнення бюджету, навіть не дивлячись на те, що податок стане менше. Адже більшість людей вийдуть з тіні, і бюджет почне поповнюватися за рахунок більшої кількості платників податків.

«Навіть якщо на «очорнення» потрібно буде 10 гривень витратити, а податок буде 15 грн, то скоріш за все люди оберуть 15 грн, тому що це легально і законно. Таким чином, можна виводити з тіні», - підкреслив Чаплига.

Популярні новини зараз

Архівні фото Хрещатика розлетілися мережею: як виглядала головна вулиця Києва 100 років тому

Маша Полякова поділилась наболілим, змушена утримуватися: "Один раз було, це кайф"

Лікар показав українцям, як заражається більшість людей: "Антитіла не назавжди"

Юний Андрійко залишився без ніг через скажену електричку і мріє лише про одне: "Це страшно, коли тобі 17"

Показати ще

Нагадаємо, для Знай.ua Чаплига провів паралель між Стародавнім Римом і сучасною Україною.

Раніше Знай.ua поширював думку Чаплиги, що Майдан – це не переворот, а революція.