Журналістка Катерина Котенкова у програмі «Суть подій» для каналу Знай.ua повідомила про зміни, які відбудуться з новою пенсійною реформою, та про зростання виплат, якщо проведуть також і реформу прожиткового мінімуму.

«Анонсували на початку року п'ятикратне підвищення пенсій», - нагадує журналістка. Тим не менш, сума доданих коштів не надто велика, а надбавка 1 липня та 1 грудня становитиме 165 гривень. Говориться також і про надбавки для тих пенсіонерів, що у своєму віці все одно працюють, та загалом для всіх, чий вік старший 75 років.

Виплата пенсійного забезпечення у квітні пенсіонерам, що працюють, стосується зокрема тих, які на цей момент здобули додатковий стаж терміном у як мінімум 24 місяці. Тобто, підраховує Котенкова, людина мала би працевлаштуватися не менше як за два роки після отримання пенсії. Сума надбавки становитиме 2% і перераховуватиметься автоматично.

Прожитковий мінімум, зазначає вона, планують виплатити з 1 липня. Журналістка також загалом розповідає про цю реформу: «У разі прийняття Верховною радою законопроєктів про прожитковий мінімум, мінімальна пенсія складе 3,5 тисячі гривень для осіб з повним страховим стажем». Загалом у плани Міністра Лазебної входить таке: виплачувати мінімальне пенсійне забезпечення у сумі 3,5 тисяч гривень тим, хто не працює, хто досяг віку в 70 років, чий стаж становить 30 років для жінок і 35 відповідно для чоловіків.

Популярні новини зараз

Оля Полякова поділилася ідеальним блюдом для тих, що худнуть: ПП-млинці зі шпинатом під соусом бешамель

Свинина зустріне великодні свята різким подорожчанням: скільки доведеться віддати за шашлик

Куряча домашня ковбаса швидкого приготування: простий рецепт з натуральних продуктів

Лікар показав українцям, як заражається більшість людей: "Антитіла не назавжди"

Показати ще

Тим не менш, сама Котенкова попереджає, що радіти рано, адже поки що це на рівні обіцянок, а реальна ситуація інша: «Кожен п'ятий пенсіонер отримує менше 2000 грн на місяць».

Нагадаємо, Котенкова вважає, що Кабмін хоче заощадити на пенсіях українців.

Раніше Знай.uа повідомляв про те, що Чаплига розповів, яким був перший досвід пенсій у Німеччині.