Для реалізації Національного плану зі скорочення викидів (НПСВ) на вугільних електростанціях України уряду треба знайти джерела фінансування для екологічних модернізацій підприємств вже у 2021 році.

ідповідне рішення ухвалив Комітет Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування.

Так, зокрема, депутати вказали на необхідності затвердити комплекс потенційних джерел та забезпечити впровадження інструментів фінансування НПСВ у 2021 році.

Як повідомляється, за результатами розгляду проекту Постанови Верховної Ради України про імплементацію Національного плану скорочення викидів від великих спалювальних установок (реєстр. №5129), поданого народними депутатами України Василенко Л.В., Задорожним А.В., Лабунською А.В., Маріковським О.В., Бондаренком О.В., Прощуком Е.П., Кривошеєвим І.С., підтримано її прийняття з урахуванням зауважень Комітету.

Нагадаємо, загальну вартість екологічних заходів на теплових енергоблоках у межах НПСВ до кінця 2033 року оцінюють у 4,3 млрд грн. Водночас найвищі обсяги вкладень в екологічну модернізацію ТЕС слід здійснити у 2024-25 рр. в розмірі EUR544 млн і EUR636 млн відповідно.

Популярні новини зараз
Торкнеться учнів 5-7 класів: у МОН анонсували нововведення Українцям можуть припинити соціальні виплати: кому треба поквапитись за новими правилами Тарифи для пенсіонерів, студентів і бізнесу: що пропонують Київстар, Lifecell та Vodafone Комунальники почнуть обходити квартири українців
Показати ще

В Україні до теперішнього часу джерела фінансування НПСВ на ТЕС не визначені. Міністерство енергетики, учасники ринку електроенергії та експерти галузі вказують на необхідність зрушити терміни реалізації Нацплану за викидами.

На думку головного диспетчера НЕК «Укренерго» Віталія Зайченко, Україна через три роки буде змушена покривати дефіцит електроенергії за рахунок її імпорту в разі подальшого невиконання Національного плану скорочення викидів від великих спалювальних установок (НПСВ) на ТЕС і ТЕЦ України.