Журналістка Катерина Котенкова у програмі «Суть подій» для каналу Знай.ua розповіла про плани влади ввести монетизацію пільг на проїзд і пояснила, що при цьому зміниться для українців, у яких є право на безкоштовний проїзд в громадському транспорті.

«Влада задумала виплачувати людям гроші замість права на безкоштовний проїзд. Три роки впровадити таку ініціативу не виходило, хочуть зараз», - говорить Котенкова.

Вона розповіла, що заступник міністра соціальної політики України Віталій Музиченко заявив, що українці, які за законом мають право на безкоштовний проїзд, проживають в різних регіонах і не мають однакового доступу до громадського транспорту.

«Тобто, якщо пільговик живе в Києві, наприклад, у нього є доступ до чотирьох видів громадського транспорту, плюс приміський та міжобласний. Якщо такий пільговик працює, то він використовує своє право на пільговий проїзд по повній. А якщо проживає в сільській місцевості і приміським транспортом користується за розкладом раз або два в тиждень, то у такої людини в принципі немає доступу до інфраструктури», - пояснила журналістка.

Вона також зазначила, що зараз місцева влада сама вирішує, вводити їм монетизовані пільги або залишити систему субсидування транспорту з бюджету, а пільговиків возити безкоштовно. Якщо новий механізм приймуть, то монетизація буде обов'язковою, але її форма буде віддана на відкуп місцевим органам влади.

Популярні новини зараз
Макс Барських змусив себе вийти на сцену в Німеччині та співати заради ЗСУ: "Не знав, чого очікувати" Аферисти не тільки "в сітях" у Олени-Крістіни Лебідь: українці масово попадаються в пастки у Європі, правила безпеки Співачка Надя Дорофєєва заінтригувала шанувальників новим дуетом, “Дуже чекаємо” ПриватБанк повідомив про важливі зміни з 1 червня: про що варто пам'ятати клієнтам
Показати ще

«Висновок такий: монетизація пільг буде відбуватися для всіх однаково. Форма може бути різною: виплата готівки, зарахування на карту, зарахування поїздок на карту. У деяких містах розвивається електронна система проїзних квитків. Тому рішення буде приймати місцева влада самостійно. Передбачається, що монетизація пільг повинна вступити в силу 1 січня наступного року, але перед цим органи місцевого самоврядування повинні будуть провести підготовчу роботу, щоб безпосередньо визначитися з порядком надання поїздок пільговикам», - розповіла Котенкова.

За її словами, кількість поїздок буде залежати від фінансових можливостей. Але найбільша проблема для пільговиків полягає в тому, що пільги люди будуть отримувати за місцем реєстрації. Тобто якщо людина прописана в Харкові, а живе в Києві, то скористатися харківськими пільгами в столиці вона не зможе.

Раніше Котенкова заявила, що для 5 млн пенсіонерів підвищення виплат так і не відбулося.