Спосіб соціально-медичного страхування, коли робітничий клас фінансує зі своїх заробітків лікарняні каси, і лікарняні каси забезпечують покриття витрат, в першу чергу, для трудящих, в другу чергу – для членів їхніх сімей і в третю чергу – для всіх інших. Про це заявив в ефірі програми Геннадія Друзенка «Конституційна кухня» Євген Найштетік – колишній радник міністра охорони здоров'я, медичний експерт.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися«Будь-яка система охорони здоров'я – це іспит для суспільства. Це один з основних суспільних інститутів. Для того, щоб цей інститут включився, суспільство, нарешті, має домовитися, як воно буде скидатися на забезпечення цього інституту. Система Бісмарка – це про фінансування», - говорить він.
«Солідарна система, як, наприклад, система Семашка, - це коли ми всі платимо щось там і десь там міністерство вирішує, як солідаризувати витрати. Є ще система національного страхування, вона може бути організована по-різному. У вузьколіберальної моделі Сполучених Штатів Америки, по суті, немає права на охорону здоров'я. Право на охорону здоров'я як таке, як прописано в Європейській соціальній хартії, існує виключно на європейському континенті. Воно коштує досить дорого», - говорить Найштетік.
У Штатах це, перш за все, бізнес, завершує він. Якщо ж громади хочуть трохи підняти рівень життя місцевого населення, з'являються комунальні госпіталі, неприбуткова організація.
Нагадаємо, п'яного лікаря зловили на роботі: тиждень тому помер пацієнт.
Як повідомляв портал "Знай.uа", українців зможуть рятувати набагато швидше: здійснено першу евакуацію вертольотом.
https://www.youtube.com/watch?v=Zdv9xy5pSps&feature=youtu.be