Кирило Хом’яков, голова Державного агентства інфраструктурних проєктів України, прокоментував у програмі «Суб'єктивно з Янікою Мерило» ситуацію з українськими аеропортами: державно-приватне партнерство завжди буде їхньою моделлю.

Хом’яков пояснює, що зараз в Україні аеропорти належать різним власниками: то державна, то приватна, то комунальна власність. «Треба всі аеропорти і аеродроми синхронізувати і стабілізувати модель», - заявляє посадовець. Та згідно з Державною програмою розвитку аеропортів усі вони перейдуть у власність держави та матимуть одну і ту ж модель роботи.

Та попри тотальне державне оперування, стверджує посадовець, термінали ж належатимуть приватним інвесторам. «Тому що приватний власник завжди більш ефективний, ніж державний», - пояснює він. З іншого боку, гість програми застерігає від повної залежності у такому разі, адже у сьогоднішній ситуації питання власності інфраструктури стоїть особливо гостро. «У випадку воєнних та інших ситуацій це завжди повинно залишатись у власності держави», - підкреслює Хом’яков.

Тим не менш, документально саме управління здійснюватиметься приватним власником. Інше питання – методи поповнення держбюджету у такій ситуації.

Популярні новини зараз

Зима скасовується, але розслаблятися не варто: в Україні потеплішає до +18, скільки ще триватиме друге літо

Учасниця "Холостяка" пройшла у Фінал "Міс Україна-2021": не" Зайка", і не Анна Богдан

Відпахав у колгоспі за мінімальну пенсію: у стажі українців знайшли хитру лазівку

Донька Олі Полякової з'їла частування для гостей, поки вони їхали: "Маша, бл*ть"

Показати ще

Хом’яков не оминув і ситуації із аеропортом на Закарпатті, коли місцеві бізнесмени вирішили провести певні махінації із місцем, яке розглядали під будівництво аеропорту. «Вони побігли купувати цю землю, потім перекуповувати, для того щоб потім державі втридорога продати», - розповідає він. Та зараз місце для будівництва змінили і завбачливо не оголошують. Воно буде таємницею до підписання меморандуму з головою облради та головами ОДА і ОТГ. Посадовець зізнається, що цими діями вони просто намагаються вберегти державу від зайвих витрат.

Нагадуємо, Хом’яков розповів про процес будівництва аеропорту у Дніпрі.

Раніше Знай.uа повідомляв про те, що Хом’яков окреслив ситуацію із будівництвом нових аеропортів в Україні.