Концентрація обласних енергорозподільних компаній в рамках одного холдингу, відповідає європейській практиці і жодним чином не впливає на загальний рівень конкуренції.

Про це заявив екс-міністр енергетики, голова Всеукраїнської енергетичної асамблеї Іван Плачков.

«У таких країнах, як Італія, Франція, Німеччина є вертикально інтегровані компанії, деякі навіть контролюють 60-70% розподільних Копань. Але чому це можливо? Тому що кожна юридична особа, отримуючи ліцензію, зобов'язана виконувати, навіть якщо в якомусь холдингу 5-10 компаній», – повідомив Плачков.

Він підкреслив, що таким же чином і в Україні кожне обленерго як природна монополія на певній території суворо регулюється державою в особі НКРЕКП.

"Держава має всі можливості контролювати діяльність цих компаній, навіть якщо зосереджені вони в одному холдингу", - підкреслив Плачков.

Популярні новини зараз
Українцям нагадали про податок на карткові перекази: де межа між подарунком і доходом Мобілізація стає жорсткішою: ухилянтів дістануть у власному ліжку На інвалідність не зважатимуть: коли ТЦК може мобілізувати Буде дуже важко: українців попередили, сунуть важкі часи
Показати ще

Нагадаємо, Фонд державного майна планує в 2021 році приватизувати 6 державних обленерго - природних монополій.