У програмі Дмитра Снєгирьова «Політика навиворіт» політик і громадський діяч Геннадій Балашов пояснив, у чому полягає специфіка ПДВ.

Політик пояснює, що податок на додану вартість – це основний податок, який формує держбюджет: він дає близько 14-15 мільярдів. На питання, чи можна його взагалі якось замінити, він відповідає стверджувально. «5% з покупок – і у вас ті ж самі 14-15 млрд, але без скруток і платять всі», - каже Балашов.

Він також зазначає, що підприємці часто використовують корупційну схему з ПДВ, змовляючись із правоохоронними органами. Балашов пояснює, як формується і працює ця корупційна схема: споживачі платять ПДВ підприємцю, а в того набігає кредит ПДВ, він же хоче просто його привласнити, наприклад, розоривши компанію. «Для цього він входить в змову з податковою, входить у змову з “ментами” і так далі, і всі цим зайняті дружно», - каже політик. Він підкреслює, що знищити цю схемо нереально.

«Якщо ще за часів Кучми ПДВ – це був, так би мовити, королівський податок... То зараз кожна домогосподарка займається вже на самому дрібному рівні», - повідомляє Балашов. За його словами, контроль над схемою встановити не можна, оскільки ті же «скрутчики» ПДВ кажуть про досконалість системи контролю, яка, мовляв, найкраща у всьому світі.

Популярні новини зараз

Дружина Віктора Павлiка Репяхова показала себе в три роки: відразу зрозуміло, на кого схожий малюк

Копія Тіни Кароль? 63-річна мама Дана Балана показала архіви з дитинства

Анна Богдан заговорила про зради після фіналу "Холостяка": "Ніколи не пробачу"

Таїсія Повалій повернулася з Росії до України і поділилася враженнями: "Ми тут подихаємо"

Показати ще

Нагадуємо, Балашов розповів, чи зважиться РНБО на націоналізацію облгазів.

Раніше Знай.uа повідомляв про те, що Умланд назвав санкції останньою надією в боротьбі з РФ.