Експерт і економіст Олексій Кущ у своєму блозі «Чесний погляд на економіку» заявив, що передавання землі у ведення ОТГ насправді приховує колосальну аферу: протягом кількох останніх років з кадастру зникло 5 млн гектар державної землі.

Ведучий нагадує, що ще кілька років тому у власності держави перебувало близько 10 млн гектар землі. Зараз же, каже він, у неї навіть менше, аніж один мільйон. «Близько чотирьох мільйонів гектар землі було передано в окремі територіальні громади або планується передача найближчим часом», - повідомляє Кущ. Економіст справедливо запитує про місце перебування ще 5 млн гектар землі.

Та відповідь, зазначає він, не дадуть ані високопосадовці, ані земельний кадастр, вони лише посилаються на певні розслідування. Кущ розповідає, що згідно з чутками ці втрачені землі виділили підставним особам, але ті вже перепродали їх іншим власникам. Тим не менш, судових рішень немає, а тому це, підкреслює економіст, радше припущення.

«А для того, щоб приховати цю аферу, ці землі і передають в окремі територіальні громади», - переконаний Кущ. Він пояснює, що у разі перебування 5 млн гектар землі у державній власності можна було би просто провести аудит і виявити власника, продавця та кількість проданих земель.

Популярні новини зараз
Мешканці двох областей платитимуть за газ інакше: у Нафтогазі виступили із терміновим зверненням Війна в Україні таки дійшла до Ані Лорак, але з іншого боку: росіяни знищили будинок Пенсіонерам, які працюють, зробили попередження: доведеться сплатити податок З Європи можуть видворити тисячі українських біженців: хто може потрапити "під роздачу"
Показати ще

Нагадуємо, Кущ повідомив, що більшість українців негативно ставляться до земельної реформи.

Раніше Знай.uа повідомляв про те, що Кущ попередив про негативні наслідки підвищення податків.