Експерт Інституту майбутнього Ілія Куса у програмі «Романенко. Беседы» розповів про причини загострення військового конфлікту між Ізраїлем і Палестиною. На його думку, ситуація загострювалася поступово і початок відкритого конфлікту був лише питанням часу.

«Потрібно розуміти, в якому контексті це сталося. Перше: в останні дні Рамадана, коли в Східному Єрусалимі біля мечеті Ель-Акса на храмовій горі збирається багато мусульман і моляться, тобто там багато палестинців. Друге: наші, стурбовані конфліктом, це помітили ще 7-8 травня, коли ХАМАС почав стріляти ракетами», - зазначив Куса.

За словами експерта, весь квітень ізраїльська влада вводила обмеження палестинським арабам на збори у мечеті Ель-Акса під час Рамадану. Як зазначив експерт, були постійні конфлікти, бійки, протести і вся ситуація поступово загострювалася.

«І тут раптом дійшло до кульмінаційної точки. Це не просто таке, що раз і розірвалося – весь місяць загострювалася ситуація. Третє: зіткнення євреїв і арабів в останні дні Рамадана, особливо ніч аль-Кадр, яка найважливіша для мусульман, збіглися з Днем Єрусалима – національним святом Ізраїлю», - сказав Куса.

Як зазначив експерт, в День Єрусалима часто відбуваються марші й цей раз був не виключенням. За словами Куси, на тлі всієї ескалації 22 квітня пройшов марш ультраправої єврейської організації до Дамаської брами з гаслом «смерть арабам» і відбулися зіткнення.

Популярні новини зараз

Розлучена Ірина Білик затягла красунчика в гримерку: копія молодого Дмитра Коляденка

Оля Полякова звернулася до психолога через серйозну кризу у сім'ї: "Діти тримають"

Злата Огнєвіч поскаржилася на хейт після "стриптизу" на "Холостячці": "Закомплексовані..."

Донька Анастасії Заворотнюк почала ходити "в жалобі": "Сумно, дуже..."

Показати ще

Нагадаємо, для Знай.ua журналістка розповіла про схеми сімейного бізнесу родини Гетманцева.

Раніше Знай.ua публікував заяву Куси, що визнання Байденом геноциду вірмен це політична заява.