Міжфракційне об'єднання (МФО) Верховної Ради «за демократичну Білорусь» закликає негайно припинити імпорт електроенергії з Білорусі, а також будь-які дипломатичні контакти з білоруським режимом, крім як у питаннях біженців і політв'язнів.

Про це повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна" з посиланням на текст заяви, оприлюдненої нардепом з фракції "Європейська солідарність" Олексієм Гончаренком.

"Міжфракційне об'єднання Верховної Ради "За демократичну Білорусь" закликає... на час, поки влада в Білорусі силою утримує диктатор Олександр Лукашенко офіційно визнати Білоруський режим таким, що становить загрозу міжнародній безпеці, припинити будь-які дипломатичні контакти з білоруським режимом, крім як у питаннях біженців і політв'язнів», - наголошується в заяві МФО у зв'язку із затриманням білоруського опозиціонера Романа Протасевича.

Депутати вимагають негайно припинити імпорт електроенергії з Білорусі, будь-яке авіасполучення з Білоруссю або над Білоруссю і підготувати новий пакет санкцій РНБО щодо білоруських чиновників, включаючи Лукашенка.

Крім того, члени міжфракційного об'єднання пропонують на офіційному рівні назвати Лукашенка «самопроголошеним президентом Білорусі» і використовувати це визначення в офіційній документації.

Популярні новини зараз
Нова війна, тепер космічна: астрономи розповіли, як НЛО прилетять боротися за воду Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну Перерахунок пенсій з 1 травня: чого чекати стареньким
Показати ще

Нагадаємо, Україна почала імпорт електричної енергії з Білоруської АЕС у січні 2021 року. З початку року, витрати на імпорт білоруського струму досягли майже 1 млрд грн.

15 квітня Верховна Рада прийняла законопроект про заборону імпорту з Росії та Білорусі, 13 травня він набув чинності після підписання президентом Володимиром Зеленським.

Імпорт став однією з причин рекордної збитковості державних енергетичних компаній. Зокрема, НЕК "Укренерго" 2020 закінчили зі збитками 27,5 млрд грн. Борги компанії перевищують 30 млрд грн. У тому числі понад 10 млрд грн НЕК «Укренерго» повинна генеруючими компаніям за послуги балансування, що ставить під загрозу підготовку до наступного опалювального сезону.