Головні особи платформи «Центр національної стійкості і розвитку» екс-секретар РНБО Олександр Данилюк і екс-генпрокурор Руслан Рябошапка при різних президентах постійно потрапляли в скандали, при тому, що обидва ніякими досягненнями на державних посадах не запам'яталися.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяСаме тому їхній новий політпроект виглядає як «партія збитих льотчиків», пише «Апостроф».
«З таким шлейфом «реформаторів» виборцю продати досить важко. З пам'яті народної ще не стерлося безліч спогадів. Втім, навіть не це головне - в українській реальності ти можеш прославитися корупціонером і цинічним обманщиком, але при цьому запам'ятатися причетністю хоч до чогось хорошого. А ось з цим у Данилюка і Рябошапки найбільші проблеми», - зазначають журналісти.
Наприклад, ще під час роботи на Порошенка Данилюк неодноразово потрапляв в корупційні скандали, йдеться в статті. Зокрема, генпрокуратура цікавилася питанням, звідки у скромного (за декларацією) керівника Координаційного центру з упровадження економічних реформ при адміністрації Януковича з'явився будинок і VIP-автомобіль.
«У 2016 році з'ясувалося, що вступивши на посаду міністра фінансів, Данилюк приховав той факт, що залишається директором лондонських компаній Rurik Real Estate Investment і CEE Investment & Advisory LLP. Більш того, як вдалося з'ясувати журналістам «1 + 1», агентство нерухомості Rurik Real Estate Investment, що належить Данилюку і яким він керував в Лондоні, взагалі не здійснювало ніякої діяльності - не мало офісу і було схоже на фіктивну фірму-прокладку», - йдеться в статті.
Рябошапку ж звинувачують в провалі реформи прокуратури та участі в головному кейсі, який вдарив по репутації екс-генпрокурора - затримання Андрія Антоненка, Яни Дугарь і Юлії Кузьменко у справі вбивства журналіста Павла Шеремета. Саме Рябошапка підписував підозри.
У підсумку на посаді генпрокурора Рябошапка протримався рекордно мало - з серпня 2019 року по березень 2020 го. Верховна Рада висловила главі ГПУ недовіру.