Чому поета і драматурга, якого вважають одним з родоначальників української естрадної пісні, не нагороджували в радянський час, а почали «помічати» лише в незалежній Україні? Про це розповідає Герой України Юрій Рибчинський у черговій програмі свого сина, Євгена Рибчинського, «Розмови з батьком».

«Мені важко сказати, чому це відбулося, - каже Юрій Рибчинський. – Тут багато причин. По-перше, я ніколи не був ані кандидатом, ані членом Комуністичної партії, а нагороджували, в першу чергу, їх. Почесні звання – це була ідеологічна нагорода в Радянському Союзі. Якщо був вибір між комуністом і некомуністом – режисером, артистом, - то перевагу надавали тому, хто був членом партії».

Поет підкреслює: отримати відзнаку від комуністичного керівництва було дуже непросто.

«Треба віддати належне, в Радянському Союзі званнями не розкидалися, як після 1991 року у нас та в інших республіках. Треба було дуже багато років працювати в театрі, в кіно, в естраді. Скажімо, першими Народними артистами в Радянському Союзі були Шаляпін, Немирович-Данченко і Станіславський. А в естраді і Клавдія Шульженко, і Леонід Утьосов до певного часу були поза увагою влади. До брежнєвських часів вважалося, що естрадні артисти не заслуговують на нагороди. Їм звання Народного артиста Радянського Союзу не давали», - розповідає Юрій Рибчинський.

Першою Народною артисткою України стала Марія Заньковецька, всесвітньовідома драматична актриса, зауважує ведучий. Але чому вона не стала Народною артисткою Радянського Союзу?

Популярні новини зараз

Пішла епоха: Андрій Данилко проводив маму в останню путь

В Укргідрометцентрі спрогнозували прихід бабиного літа: коли можна буде погрітися на сонечку

Продюсер Юра "злив" фінал "Холостячки" зі Златою Огнєвіч: "Натовп майбутніх блогерів бігають..."

Як обрати телевізор?

Показати ще

«Це треба питати у влади. Мабуть, не була членом партії. Стати Народним артистом було так само складно, як у мирні часи стати генералом», - каже Рибчинський.

Нагадаємо, Рибчинський пояснив, що не так з українською національною ідеєю.

Також портал Знай.uа писав, що Могилевська без нижньої білизни показала "фінальний номер".