Хто і чому завдає збитків лісовим ресурсам - розповіли в Державній екологічній інспекції України.

«За 4 місяці 2021 року ДЕІ було розраховано 91 мільйон гривень збитків за порушення у сфері рослинного світу. І це лише офіційна статистика. Порушення здійснюються не лише злочинними угрупованнями - так званими «чорними лісорубами», а і самими лісництвами. Непоодинокими є випадки незаконної вирубки дерев лісгоспами, махінацій з продажем деревини тощо. Основною причиною є низька відповідальність за вказані порушення. Так, збитки за вирубку дерева, діаметром до 10 сантиметрів, складають всього 42 гривні», - зазначив голова Держекоінспекції Андрій Мальований.

Андрій Мальований
Андрій Мальований

Він також навів приклад одного з останніх порушень у цій сфері.

«25 травня Держекоінспекція розпочала перевірку виконання приписів щодо усунення виявлених раніше порушень на території лісгоспу. Йдеться про незаконну вирубку дерев, їх пошкодження до ступеня припинення росту, захаращення лісосік порубковими рештками та інші факти, які були виявлені на підприємстві у квітні. Лісгоспу були пред'явлені збитки на суму 630 тисяч гривень, а матеріали порушення розглядаються правоохоронними органами», - повідомив Андрій Мальований.

Популярні новини зараз
Головне за ніч 2 жовтня: "мобіки" путіна самознищилися, Тарас Цимбалюк на таблетках, а на Новий рік "Олів'є" не буде Як легко економити на електриці: проста порада українцям для зменшення сум за комуналку Чи буде Україна переходити на зимовий час у жовтні: громадянам пояснили, чи зміниться щось у 2022 році Найскладніший опалювальний сезон: українцям підказали дешевий варіант обігріву будинку
Показати ще

Андрій Мальований
Андрій Мальований

За його словами, для розв'язання цих проблем необхідна комплексна трансформація лісової сфери, яка передбачає підвищення санкцій за порушення природоохоронного законодавства, зміну підходів у веденні лісового господарства, а також комплексну реформу екологічного контролю.

Андрій Мальований
Андрій Мальований

«Потужна робота Держекоінспекції дозволить забезпечити сувору відповідальність для тих, хто завдає шкоду лісу, та сприяти зменшенню таких порушень. Для цього очікуємо прийняття законопроекту №3091. Він, зокрема, дозволить забезпечити високу відповідальність підприємств за недопуски до перевірок та невиконання приписів», - додав Андрій Мальований.