Україна могла б створити національний тристоронній проєкт з Туреччиною і Катаром. Про це розповів експерт і економіст Олексій Кущ політологу Тарасу Загородньому в проєкті «Знай наших» на YouTube.

«Цей проєкт полягає в тому, що у Катару є зріджений природний газ і флот, який може його доставляти. Ми зацікавлені в тому, щоб цей газ купувати, Україна може побудувати в Одесі термінал з прийому зрідженого природного газу і залишається тільки проблема Босфору. Якщо турок залучити до цього проєкту і зацікавити їх економічно, то вони б пропускали ці судна, а з Катаром вони б не пішли на конфлікт, бо є стратегічними союзниками», - розповів він.

Кущ повідомив, що Катару можна було б запропонувати не тільки Одеський термінал з прийому зрідженого газу, а й Одеський припортовий завод як найбільший споживач газу і виробник хімічної продукції. Він вважає, що потрібно показати Катару, що ми будемо проводити протекціонізм для свого внутрішнього ринку добрив і захищати свій внутрішній ринок за допомогою мит.

«Тоді б у них вийшов дуже довгий ланцюжок створення додаткової вартості - газ, виробництво хімічних добрив, мінеральних добрив і продаж на нашому ринку кінцевого споживача. Проєкт з Катаром міг би бути з капіталізацією близько двох мільярдів доларів, який дійсно можна було б вважати національним», - акцентував він.

Кущ заявив, що ми б отримали як додаткові бонуси альтернативне джерело газу і новий термінал з приймання зрідженого газу в Одесі і ще б завантажили на 100% потужності ОПЗ зі створенням робочих місць і сплатою податків, плюс ще мали б свої добрива та хімічну продукцію на внутрішньому ринку і не купували б імпортну.

Популярні новини зараз

Країну захлеснули масові протести, поліцію закидають камінням: десятки правоохоронців постраждали

Померла зірка "МастерШеф" Стелла Клименко перед смертю розповіла про жорстоке побиття: "Ніяких скарг, це життя"

Домашнє вино з рису та варення: оригінальний рецепт п'янкого напою всього з 3 складників

Як обрати телевізор?

Показати ще

Нагадуємо, Знай.ua повідомляв зі слів Соколовського, що епідеміологічні заходи дуже жорстко вдарили по легкій промисловості.

Також раніше Загородній пов'язав перспективи Зеленського на другий термін з тарифом на газ.