Чи загрожує світовій економіці криза, і якщо так, то наскільки боляче вона може вдарити по Україні? Це питання у програмі «Романенко. Бесіди» розглядає виконавчий директор Фонду Блейзера, директор Центру світової економіки та міжнародних відносин НАН України, позаштатний радник президента України Олег Устенко.

«У 2009 році, під час кризи, економіка України впала на 15,7 відсотка. З європейських країн тоді тільки Латвії довелося гірше, ніж нам, інші були в більш-менш задовільному стані. Криза найсильніше б'є по сировинним економікам. Постраждають і ті, хто залежить від експорту енергоносіїв, на зразок Російської Федерації та близькосхідних країн, адже у них вся економічна модель заснована на цьому. А економічна криза загострить і проблеми міжнародної політики, в тому числі й ті, які зараз знаходяться в невизначеному стані», - вважає експерт.

На його думку, економічна криза може проявитися не тільки в стрімкій інфляції, але і, наприклад, в обвалі фондових ринків.

«В історії людства подібні мильні бульбашки лопалися багато разів, починаючи з тюльпанового бізнесу в Нідерландах в XVII столітті. Для нас це означає можливі проблеми - але і можливі нові переваги. 2020 рік був поганим для всіх, включно з Україною. Але тепер, наприклад, при падінні фондових ринків бізнес буде шукати для себе нові країни, здатні до розвитку. Україна може почати залучати іноземні інвестиції, як колись почав Китай», - каже Олег Устенко.

Популярні новини зараз

Воїна ЗСУ від снайперської кулі на Донбасі врятувала книга - сміливо може відзначати другий День народження

Ірина Білик навіть вдома ховає своє обличчя - укладає волосся і наносить тонни макіяжу: "Я не одна така?

Ірина Федишин втерла носа Олі Поляковій, показавши неймовірно довгі ноги: коротенька сукня не сховала нічого

Що сталося з героями серіалу "Кадетство": Соболєв безслідно зник, а Синіцин "посунув" Малахова

Показати ще

Раніше, як повідомляє Знай.ua, він висловив думку, що аудит країни дозволить зробити державне управління більш ефективним.

Також Устенко заявив, що Україна не має таких грошей, які знадобляться на відновлення Донбасу.