Введення нового акцизного податку на електроенергію відновлюваних джерел енергії може бути визнано неконституційним.

Про це повідомив партнер міжнародної юридичної фірми Dentons Максим Сисоєв в коментарі виданню «Інтерфакс-Україна».

«Не виключено, що зазначена зміна буде визначена неконституційним Конституційним Судом України або будуть надалі внесені зміни, які зменшать негативний ефект податку», - повідомив експерт.

У той же час Сисоєв зазначив, що, якщо цього не відбудеться, єдиним способом захисту прав виробників та інвесторів буде звернення в міжнародні арбітражні інститути з позовом про компенсацію збитку, нанесеного діями держави Україна.
За його словами, виробники та інвестори не приймають подібних змін, оскільки вони за відсутності механізмів компенсації таких платежів фактично є новим урізанням зеленого тарифу, про що свідчать численні листи до влади та виступи профільних асоціацій.

«Якщо ж такі зміни будуть прийняті, то виробники будуть змушені платити новий податок»– - підкреслив партнер Dentons.

Популярні новини зараз

Гола дружина "Холостяка" Добриніна Даша Квіткова сховала животик за простирадлом: "Ніхто не відніме"

Лариса Ніцой заявила, що у Росії потрібно запровадити українську мову другою державною: "На Кубані їй надати статус регіональної"

Щасливий Пономарьов показав, заради чого подолав 6,5 тисяч кілометрів - "9 років"

"Холостяк" Заливако задумався над емоціями поруч з Ганною Богдан: "Щирості в ній немає"

Показати ще

Нагадаємо, 3 червня найбільший скандинавський фонд оголосив про зупинку інвестицій в Україну через систематичне порушення українським урядом зобов'язань у секторі ВДЕ. Рішення про припинення співпраці прийнято після планів Кабміну ввести новий акцизний податок на» зелену " енергію.
Наприкінці квітня іноземні інвестори ініціювали перший міжнародний арбітраж проти України через порушення урядом своїх зобов'язань.
Аналогічні позови проти України готують ще до 10 інвесторів в «зелену» енергетику України.
За інформацією НБУ, на тлі кризи в «зеленій» енергетиці чистий відтік прямих іноземних інвестицій в Україну в 2020 році склав $868,2 млн, тоді як в 2019 році чистий приплив склав $5,86 млрд.відтік інвестицій зафіксовано вперше з 2015 року.