Психолог, ветеран, учасник бойових дій Олександр Алієв у програмі Юрія Романенка «Романенко. Бесіди» розповів про самогубства серед ветеранів.

«Статистики такої немає і, швидше за все, бути не може. Тому що статистика така може бути всередині Міноборони, якщо вони її ведуть. Але Міноборони – це держава в державі, у них своя поліція, пошта, медицина, освіта... Вони могли б відстежувати вікові групи; чи це на ротації, чи це в зоні бойових, чи вдома – де це частіше відбувається, з ким і так далі. Там можна було б вивести статистику, а на громадянці неможливо. Тому що поліція, судмедекспертиза, медики не будуть бігати за кожним, питати, є у нього УБД чи ні», - говорить експерт.

Алієв додав, що працював на «гарячій лінії» для ветеранів із запобігання самогубствам.

«Кількість звернень ветеранів є, саме суїцидальних не так багато. У мене таке враження, що кількість суїцидів серед ветеранів менша, ніж кількість суїцидів серед цивільних, якщо брати у відсотковому співвідношенні. Були сплески суїцидальних звернень під час карантину – ось цей перший карантин рік тому», - сказав психолог.

За його словами, суїцидальні дії завжди є спонтанними.

Популярні новини зараз

Головне за 26 листопада: від 62 тисяч за пологи, соцдопомога у 100 тисяч, перший суперник збірної України на ЧС-2022 і "беззаконня" Тіни Кароль

Головний хореограф "Танці з зірками" Шоптенко зробила гучну заяву перед фіналом: "Відправлюся на..."

Оля Полякова розповіла, як працювала глоткою по 230 днів: "Приїхала, труси поміняла і поїхала"

Ксенія Мішина роздяглася практично догола, але питання про Еллерта не припинилися: "Кусає лікті"

Показати ще

«У багатьох людей є думки про суїцид, і не можна говорити, що це ненормально. Є у людей думки про суїцид, але необов'язково переходити від думок до дій, і не багато хто переходить від думок до дій. У більшості випадків це спонтанно», - резюмував Алієв.

Раніше Знай.uа повідомляв, що ветеран АТО реабілітується мистецтвом і став художником.

Також Знай.uа повідомляв, що Балашов пояснив, що георгіївська стрічка стала символом російської агресії.