З якою метою була створена єдина структура профілактики економічних злочинів? Це питання у програмі Мирослави Бобровської «А як насправді?» розглядає перший віцепрезидент Торгово-промислової палати України, член Української Ради бізнесу Михайло Непран.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися«В ідеалі ця структура повинна не карати за економічні злочини, а запобігати їм. Розмови про її створення йшли ще з часів пізнього Кучми. Дотепер боротьба з економічними злочинами була розосереджена по різних відомствах. Якщо бізнес - це дійна корова, то замість однієї доярки її оточував цілий натовп. Я, звичайно, не назву Україну поліцейською державою, але з точки зору бізнесу у нас зберігся такий пережиток радянських часів, як УБЕЗ - колишній ВБРСВ. І як це відомство в СРСР полювало за «цеховиками», так воно і продовжило полювати за бізнесменами», - розповідає гість програми.
За його словами, в очах таких людей всякий, хто займається бізнесом, за визначенням злочинець, за яким потрібно стежити, а ще краще - роздягнути та роззути, як лоха.
«У силових структурах до бізнесмена відносяться так: нехай він обросте жирком, а після ми на нього наїдемо. Поки з нього взяти нічого. Так що ідея зламати все це і створити одну структуру вже давно витала в повітрі. Зробити це обіцяв кожен новий президент, починаючи з Ющенка. Навіть розглядався проєкт відповідного закону, але далі цього справа не пішла», - каже Михайло Непран.
Також повідомлялося, що Непран балотувався до Верховної Ради за списком «Громадянської позиції»