Які складнощі можуть виникнути в Україні у зв'язку з відкриттям ринку землі? Ситуацію в програмі «Що далі?» на каналі «Знай 24» коментує політичний експерт Віталій Романченко.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися«Нещодавно міністр аграрної політики Лещенко сказав, що він не може по документах знайти велику частину державних земель. Як потрібно було б діяти за логікою? Перш ніж відкривати ринок землі, потрібно розібратися, яка земля у нас є. Що ми продаємо, хто покупець? Ось Арахамія заявив, що ринок землі розрахований на дрібного фермера. Тоді питання: дрібний фермер сьогодні може купити цю землю? В Україні, на відміну, наприклад, від Польщі, ні дотацій, ні нормальної системи кредитування. Нам є де зберігати врожай, чи ми відразу штовхаємо його за кордон за низькою ціною? А перероблення сільгосппродукції у нас немає», - стверджує гість програми.
Для ілюстрації цієї думки він послався на наочний приклад.
«Україна – один з головних постачальників зерна до Європи, проте борошно ми купуємо. А головний постачальник борошна в Європу – це Туреччина, хоча я ніколи не бачив, щоб там були великі поля пшениці. Тобто Туреччина дешево купує зерно, переробляє його на борошно, і продає його в сорок разів дорожче. Причому тут зовсім не потрібні якісь високі технології», - зазначає Віталій Романченко.
Раніше, як повідомляє Знай.ua, розглядалися плюси та мінуси відкриття ринку землі.
Також президент Володимир Зеленський радив українцям поки не продавати землю.