Від чого залежить стан мови в країні? Про це у програмі Євгена Рибчинського «Ще не вмерла» розповідає Тарас Кремінь — уповноважений із захисту державної мови, український політик, науковець, громадський діяч, народний депутат України VIII скликання від Політичної партії «Народний Фронт», голова Миколаївської обласної ради VI скликання.

«Якщо дивитися на країни, які відбулися, де справді є сучасна цивілізована демократія, де не порушуються конституційні норми і питання свободи слова є серед пріоритетів, у тому числі, керівництва держави, звичайно, питання мови не стоїть. У Сполучених Штатах Америки немає мовного закону, бо це не визначено Конституцією, однією з найдавніших у світі. Звичайно, поява такого документу мала б дискримінаційні ознаки у чинному законодавстві», - каже він.

Кремінь вивчав питання мовної політики і ділиться своїм відкриттям.

«Як же так може бути, що на території такої величезної країни, де мешкають представники 350 різних національностей, рівень володіння англійською мовою настільки високий? Все дуже просто. Хочеш бути громадянином держави – вільно володій мовою, май освіту і присягнися на Конституції, поклавши руку на серце. Цей принцип є мірилом того, наскільки люди поважають себе, свою країну і той народ, який обрав історичний цивілізаційний шлях свого розвитку», - підкреслює він.

Популярні новини зараз

Олександр Еллерт після розриву з Ксенією Мішиною вирішив не марнувати час: "Бери від життя все"

Тато "в декреті": Віктор Павлік взяв на себе обов'язки Катерини Репяхової і ось що з цього вийшло

Тарас Тополя приголомшив зізнанням, українці переживають за Alyosha :"З приставкою "екс"

Ксенія Мішина показала, як переживає розрив з Олександром Еллертом: "Викликає страх"

Показати ще

Нагадаємо, Історія Леопольда Вайса: як львів'янин став мусульманином та змінив ісламський світ на краще.

Як повідомляв портал Знай.uа, "Солов'їної" побільшає: фільми та концерти перейдуть на українську мову.