Вихід американців з Афганістану може породити серйозні виклики, в тому числі і для Казахстану, що межує з ним. Це питання Юрій Романенко обговорив з казахським політологом Досимом Сатпаєвим у новому випуску програми «Романенко. Бесіди».

«Ця тема зараз активно обговорюється в Центральній Азії в цілому, - зазначив Сатпаєв. - Я відчуваю, що ми знову повернемося в 90-і роки, коли рух Талібан нарощував свою міць і навіть встановив тимчасово владу в Афганістані. Приблизно така ж була дискусія в 90-х роках: чи буде Талібан нарощувати активність в бік Центральної Азії, чи буде агресія?».

«Треба зазначити, що Казахстан тоді мав невеликий казахський батальйон в Таджикистані на афганському кордоні з 1995 по 2001 рік від миротворчих сил. Тобто у Казахстану є досвід допомоги нашим сусідам. Зараз така ж ситуація», - пояснює експерт.

Сьогодні виникає те ж саме питання: що далі?

«Так, американці йдуть, Талібан зараз активно встановлює контроль над, в тому числі, Північним Афганістаном, який знаходиться на кордоні з Центральною Азією. Пройшла інформація, що дві третини кордону Афганістану з Таджикистаном вже під контролем Талібану. Вони активно там підсилюють свою присутність. Природно, виникає питання: чи буде Талібан здійснювати якусь агресію в Центральній Азії», - міркує Досим Сатпаєв.

Популярні новини зараз

Юля "Зайка" згадала про "Холостяка" Михайла Заливако після весілля з іншим: "Вагітна"

Ірина Білик відправила молодшого сина до свого батька Аслана Ахмадова: відриваються на повну

"Холостяк" Заливако приголомшив зізнанням поруч з Микитою Добриніним: "У мене як у кота"

Ольга Сумська змінила образ, "відмовилася" від довгого волосся і карих очей: "Дуже екстравагантно"

Показати ще

Раніше Знай.ua повідомляв, що Колишній глава Пентагону, котрий спланував вторгнення в Ірак і Афганістан, помер на 89 році життя.

Також Знай.ua повідомляв, що Бочкала розповів про московські «смотрини» та нові важелі впливу в Афганістані.