Проект закону № 4167 "Про запобігання, зменшення та контроль забруднення, що виникає в результаті промислової діяльності" втретє не підтримали в першому читанні депутати Верховної Ради на позачерговому пленарному засіданні в четвер.

"За" проголосували 193 народних депутатів при необхідних 226, утрималися – 48, проти – 1. Раніше даний законопроект вже двічі був відправлений Парламентом на доопрацювання.

Законопроект зареєстрований у парламенті у вересні 2020 року. Його мета полягає у включенні в українське законодавство положення Директиви 2010/75 / ЄС про промислові викиди.

Однак бізнес і екологічні організації в один голос критикували документ за нездійсненні терміни з модернізації підприємств, а також за істотно завищені зобов'язання, які Україна не зможе виконати.

Нагадаємо, законопроект № 4167 "Про запобігання, зменшення та контроль промислового забруднення" був розкритикований міжнародними організаціями та профільними українськими асоціаціями, і був відправлений депутатами на доопрацювання. Так, за розрахунками Європейської Бізнес Асоціації, на впровадження європейських технологічних норм, передбачених проектом №4167, Україні потрібні мінімум 10 мільярдів доларів, але закон не вказує, з яких джерел буде профінансована екомодернізація. Це може означати, що норми закону так і залишаться невиконаними. Були у Єва зауваження і до проекту про екологічний контроль: там вказували, що Україна дає екоінспекції надзвичайні повноваження, які можуть призвести до підвищення тиску на бізнес, і значного зростання корупційних ризиків.

Популярні новини зараз
Облави ТЦК збираються посилити: де шукатимуть ухилянтів найчастіше Гороскоп на четвер 14 листопада для всіх знаків Зодіаку: до Левів "підкотить" незнайомець, Рибам впоратися б із самим собою Працівники ТЦК звернулися до чоловіків з важливим проханням Мобілізація змінює фокус: кому з українців 50+ років час готуватись до армії
Показати ще

Раніше Хорст Візінгер, президент консалтингової компанії Horst Wiesinger Consulting (Австрія), заявив, що Україна, як країна, що розвивається, повинна розробити свою власну формулу декарбонізації, і досягти повної консолідації позицій всередині країни, інакше мета зі скорочення викидів не буде досягнута.