Але ці проекти потребують серйозного доопрацювання, оскільки в нинішній редакції тільки нашкодять країні. Про це заявив гендиректор Центру екології та розвитку нових технологій Владислав Антипов.

«На жаль, за нашою національною українською традицією в законопроекти постійно додають всілякі корупційні положення. Які замість того, щоб поліпшити ситуацію, - шкодять. Наприклад, до законопроекту № 4167 бізнес-асоціації, бізнес-експерти, промислові підприємства багато разів намагалися давати свої зауваження і правки. Але більша частина цих правок не була почута. Тому справа ця потрібна. Але в тій редакції, в якій він є зараз - це м'яко кажучи ризиковано, а чесно кажучи – згубно», - пояснив він в ефірі телеканалу «Україна 24».

За його словами, якщо влада нарешті почує бізнес і правки будуть внесені в тому обсязі, який зараз просять експерти – то ми зможемо простимулювати інвестиції, створити зрозуміле правове поле і можливості для того, щоб підприємства могли розвиватися.

"Ну а якщо триватиме така ж робота над законопроектом, яка була до цього, коли йде розмова в режимі: «спасибі, ми вас почули, але будемо робити по-своєму..."- то краще його не приймати в першому читанні, а добре доопрацювати, і після цього нормальний законопроект виносити в зал", - резюмував Антипов.

Популярні новини зараз
16-річних хлопців у ТЦК змушують підписувати "згоду на військову службу": роз’яснення адвоката Комунальники почнуть обходити квартири українців Україною пройдуть масштабні перевірки пенсіонерів: хто залишиться без виплат Мобілізація змінює фокус: кому з українців 50+ років час готуватись до армії
Показати ще

Нагадаємо, проект закону № 4167» Про запобігання, зменшення та контроль забруднення, що виникає в результаті промислової діяльності " вже втретє не підтримали в першому читанні депутати. Тепер проект повністю відхилений, і депутатам доведеться розробляти новий проект.

Раніше Європейська Бізнес-Асоціація представила свої розрахунки, згідно з якими на впровадження європейських технологічних норм, передбачених проектом №4167, Україні потрібні мінімум 10 мільярдів доларів. Але оскільки в законі не було зазначено, з яких джерел буде профінансована екомодернізація, то його норми могли так і залишитися невиконаними.

Були у Єва також зауваження до термінів екомодернізації: згідно з українським проектом, промисловість повинна була оновитися до європейських стандартів за 4 роки, в той час як в самій Європі на це пішли десятиліття.