Фінансист, експерт в галузі економіки Сергій Фурса у програмі «Суб'єктивно з Янікою Мерило» дав оцінку земельній реформі в Україні.

«Неправильно, звичайно, запустили земельну реформу. Тому що всі ці обмеження, які зробили, прибрали конкуренцію. І 100 га в одні руки, тільки фізичним особам – це насправді наруга над економікою. Тому що значного економічного ефекту ця реформа не дасть», - каже експерт.

Фурса додав, що з усіма обмеженнями земельний ринок принесе Україні набагато менше зростання ВВП, ніж очікувалося спочатку. У той же час він підкреслив, що навіть така земельна реформа – це вже величезний плюс для України.

Фінансист зазначив, що продати землю хочуть тільки 5-10% українців.

«Ринок землі насправді між виборами добре запроваджувати. Тому що перший рік всі покричать, популісти будуть бігати кричати: «Ой-ой-ой, розпродають, торгують землею»... Пройде рік – нічого не зміниться. Всі побачать, що це працює. Тому насправді прикро, що не запустили ліберальну модель. Те ж саме було б, просто економічний ефект був би значний, а через рік би побачили, що не приїхав Сорос і не скупив всю землю», - сказав Фурса.

Популярні новини зараз
У Бурятії помітили "вершників Апокаліпсису" на чорних жеребцях: викликають дикий сміх замість жаху На Новий рік без "Олів'є": ціни на курячі яйця злетіли до небес, тепер тільки буряки з часником І Приват, і Ощад, і будь-який інший банк: українці ризикують залишитись без грошей, як врятуватися Найскладніший опалювальний сезон: українцям підказали дешевий варіант обігріву будинку
Показати ще

Він нагадав, що з 2024 року на ринок землі допустять юридичних осіб. А ось іноземцям навряд чи дозволяти купувати українську землю, прогнозує експерт.

Як повідомляв Знай.uа, Гудзенко назвав ризики, пов'язані з інвестиціями в землю.

Також Знай.uа писав, що Соломчук розповів про арабів, які «хочуть скупити українську землю».