Таке збільшення інвестицій дозволить скоротити час відключення світла вдвічі та зменшити втрати в електромережах. А також додатково залучити 72 млрд грн податків в бюджет країни та створити 14,5 тис. робочих місць. Про це повідомив Кирило Криволап, керівник Центру економічного відновлення, радник Прем’єр Міністра.

Опираючись на Національну економічну стратегію, погоджену Всесвітнім економічним форумом, експерт Кирило Криволап повідомив, що одним із ключових векторів розвитку енергетики та економіки є модернізація електромережевої інфраструктури, яка наразі потребує оновлення.

«Рівень втрат в електромережах продовжує зростати. Для порівняння: у 2018 році ми втрачали 9,8% електроенергії, що передається в мережах, у 2020 році цей показник становив уже 10,4%. Рівень SAIDI (час відключення електроенергії) в Україні найбільший у Європі – 696 хвилин на рік. У Євросоюзі показники менші в десятки разів: у Польщі – 180 хвилин, у Німеччині – 23 хвилини», - зазначив експерт.

Для модернізації електромереж в 2021 року в Україні запрацювала нова модель тарифоутворення для розподілу електроенергії – RAB-тариф, метою якої є стимулювання інвестицій в інфраструктуру електромереж. За розрахунками Центру економічного відновлення, RAB-тариф за десять років допоможе залучити в проєкти цифровізації та автоматизації мереж до 202 млрд грн. Це дозволить скоротити SAIDI більш ніж удвічі ­– з 696 до 319 хв/рік.

При цьому планується, що за 13 років рівень втрат в електромережах скоротиться до середнього європейського рівня – 7,5%.

Популярні новини зараз
Готуйте гаманці: скільки доведеться платити за електрику та газ з 1 травня Чужі борги можуть стати вашою проблемою: "Нафтогаз" дивує українців "сюрпризами" Штрафи від 3,5 тисяч гривень: "Газмережі" попередили власників газових плит та колонок Пенсія за інвалідністю: скільки в 2024 році отримуватимуть українці з 3 групою
Показати ще

«Крім того, потенційно зменшиться розмір оплати за світло, оскільки ті 10,4% втрат, що виникли через зношення електричних мереж, закладені в тариф. Платять за це і пересічний українець, і український бізнес», - підкреслив Криволап.

Керівник Центру економічного відновлення зазначив, що головна мета модернізації електромереж – сприяння розвитку економіки. За підрахунками Центру економічного відновлення, за десять років модернізація мереж згенерує 14,2 тис робочих місць і 72 млрд грн додаткових надходжень до держбюджету.

Нагадаємо, член НКРЕКП Руслан Кайдаш зазначив, що RAB-тариф буде сприяти успішній приватизації державних пакетів акцій обленерго.