Таке збільшення інвестицій дозволить скоротити час відключення світла вдвічі та зменшити втрати в електромережах. А також додатково залучити 72 млрд грн податків в бюджет країни та створити 14,5 тис. робочих місць. Про це повідомив Кирило Криволап, керівник Центру економічного відновлення, радник Прем’єр Міністра.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяОпираючись на Національну економічну стратегію, погоджену Всесвітнім економічним форумом, експерт Кирило Криволап повідомив, що одним із ключових векторів розвитку енергетики та економіки є модернізація електромережевої інфраструктури, яка наразі потребує оновлення.
«Рівень втрат в електромережах продовжує зростати. Для порівняння: у 2018 році ми втрачали 9,8% електроенергії, що передається в мережах, у 2020 році цей показник становив уже 10,4%. Рівень SAIDI (час відключення електроенергії) в Україні найбільший у Європі – 696 хвилин на рік. У Євросоюзі показники менші в десятки разів: у Польщі – 180 хвилин, у Німеччині – 23 хвилини», - зазначив експерт.
Для модернізації електромереж в 2021 року в Україні запрацювала нова модель тарифоутворення для розподілу електроенергії – RAB-тариф, метою якої є стимулювання інвестицій в інфраструктуру електромереж. За розрахунками Центру економічного відновлення, RAB-тариф за десять років допоможе залучити в проєкти цифровізації та автоматизації мереж до 202 млрд грн. Це дозволить скоротити SAIDI більш ніж удвічі – з 696 до 319 хв/рік.
При цьому планується, що за 13 років рівень втрат в електромережах скоротиться до середнього європейського рівня – 7,5%.
«Крім того, потенційно зменшиться розмір оплати за світло, оскільки ті 10,4% втрат, що виникли через зношення електричних мереж, закладені в тариф. Платять за це і пересічний українець, і український бізнес», - підкреслив Криволап.
Керівник Центру економічного відновлення зазначив, що головна мета модернізації електромереж – сприяння розвитку економіки. За підрахунками Центру економічного відновлення, за десять років модернізація мереж згенерує 14,2 тис робочих місць і 72 млрд грн додаткових надходжень до держбюджету.
Нагадаємо, член НКРЕКП Руслан Кайдаш зазначив, що RAB-тариф буде сприяти успішній приватизації державних пакетів акцій обленерго.